u15tresnjevka-nov2018

U15: za naslov još Trešnjevka 2009 i Celje

Na drugom četvrtfinalnom turniru WABA U15 lige 2018/19 u Zagrebu su plasman na završni turnir izborili Trešnjevka 2009 i Cinkarna Celje. Za peti naslov prvaka WABA lige (regionalno natjecanje inače postoji još od 2006.godine) će se boriti još aktualni prvak Ilirija i Crvena zvezda koji su prolaz ostvarili na prošlotjednom četvrtfinalnom turniru u Ljubljani.
Final-Four će se najvjerojatnije igrati u IV.mjesecu, ovisno od slobodnih termina u nacionalnim prvenstvima.

U prvoj utakmici zagrebačkog turnira je prvopostavljena Trešnjevka 2009 otpor četvrtroplasirane ekipe skupine B Vipave slomila serijama 20-2 i kasnije još 21-1, s kojima je zaostatak 10-13 do sredine treće četvrtine okrenula v vodstvo sa 53-21.

U drugoj utakmici je Cinkarna Celje (trećeplasirana ekipa skupine A) nadigrala bolje postavljeno Primorje (drugi u skupine B). Slovenke su imale rezultatsku prednost od prvog napada dalje te još prije glavnog odmora bile na plus 20.

U nastavku turnira je u utakmici za plasman od 5. do 8.mjesta Vipava pobjedila Primorje (71-60), a u razigravanju za poziciju na Final-Four je Trešnjevka 2009 i drugi puta u sezoni bila bolja od Cinkarne Celje (77-63).

Polufinalni parovi WABA U15 lige 2018/19 su tako Trešnjevka 2009-Crvena zvezda i Ilirija-Cinkarna Celje.

Četvrtfinale WABA U15 lige 2018/19 – 17.II.2019 (Zagreb)

Trešnjevka 2009-Vipava 74-39 (16-13, 29-8, 19-11, 10-7)     STATISTIKA

Primorje-Cinkarna Celje 49-88 (13-21, 9-26, 13-18, 14-23)     STATISTIKA

Utakmica za plasman od 5. do 8.mjesta:
Vipava-Primorje 71-60 (21-11, 19-27, 17-6, 14-16)     STATISTIKA

Razigravanje za Final-Four:
Trešnjevka 2009-Cinkarna Celje 77-63 (16-16, 24-20, 25-10, 12-17)     STATISTIKA

Četvrtfinalni turnir u Ljubljani (10.II.)