Poznati parovi polufinala

Budućnost Bemax-Montana 2003 i Cinkarna Celje-Orlovi su parovi polufinala WABA lige 2021/22, nakon što je Budućnost Bemax u zaostaloj utakmici 3.kola Superlige pobjedila Montanu 2003 sa 76-57 i Bugarke ostavila na 4.mjestu.

Završni turnir se igra 19. i 20.III.

WABA Superliga liga 2021/22 – 3.kolo, 4.III. / 2021-22 WABA SuperLeague – Round 3, March 4
Budućnost Bemax-Montana 2003 76-57 (12-10, 19-15, 22-18, 23-14)

FULL GAME STATS     FULL GAME VIDEO

Tradicija je nastavljena – ,,plave” su slavile i sedmi put u isto toliko međusobnih duela sa Montanom u Podgorici, a meč je praktično riješen u drugom dijelu treće dionice, kada su domaće prvi put stekle dvocifrenu prednost (48:38), da bi u posljednjih šest minuta Montana bila totalno izbačena iz ritma, pa je razlika rasla iz minuta u minut.

Bio je to još jedan derbi za mladi tim Vladana Radovića, koji je pokazao kakav potencijal ima Budućnost. U prvom poluvremenu, posebno prva četvrtina, donijela je neočekivano malo poena, tako da je u sedmom minutu bilo 6:6, a timovi su počeli da prave serije po 6:0 (Montana za vođstvo 18:15, Budućnost za prednost 21:18 i 31:25), ali je već u drugoj četvrtini domaćin čuvao razliku I pored loše realizacije.

Međutim, ,,plave” su imale nevjerovanu Violetu Lazarević (13 skokova, čak 8 u napadu), koja je uz Minu Đorđević (9 skokova) ,,kupila” gotovo sve, zahvaljujući čemu su ,,plave” na kraju imale čak 23 pokušaja više! Upravo je Lazarević na startu druge dionice pogodila i zaključila seriju 8:0 za 33:25, a nakon sjajne odbrane te trojki Živković i Đorđević Podgoričanke su ,,prodisale”, oslobodile se u napadu, da bi u nakon poena Živković u 17. minutu domaćin prvi put imao i dvocifrenu razliuku – 48:48.

Radović je čestim izmjenama, posebno na bekovskim pozicijama, prilično izmorio Bugarke, koje su imale manju rotaciju, prinudio ih samim tim na brojne greške (čak 18 izgubljenih lopti), ali se čekao šuterski majstor da otkloni sve dileme. I, kada je bilo najpotrebnije Anastasija Drobnjak sa dvije trojke u finišu treće i na početku četvrte četvrtine (56:43) praktično je stavila tačku. Montana je bila u totalnom haosu, česta promjena odbrane od zone do ,,čovjeka” nije pomogla, već su Leković, Savković, a u finišu i Šćepanović lako rješale situacije i uvečavale razliku do rekordnih 71:48…

Košarkašice Budućnost Bemaxa imale su sjajnu podršku u ,,Bemax areni”, a za posebnu atmosferu bili su zaduženi mladi košarkaši Podgorice. Kadeti i junior ABA 2 ligaša sjajnim navijanjem pomogli su koleginicama iz Budućnosti, a ujedno napravili i poseban ambijent, kakav nije čest za žensku košarku. (pobjeda.me/Rajko Perović)

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Nijesmo bili pod imperativom, ali smo svakako željeli da pobjedom završimo ligaški dio. Počeli smo u grču, nijesmo bili u prepoznatljivom ritmu, imali slabije procente šuta, ali smo agresivnom odbranom i energijom, posebno u drugom dijelu napravili razliku i prelomili meč.«

Manuel Markov, coach of Montana 2003:   AUDIO

19/01 Vojvodina 021-Badel 1862 79-55 (23-7, 25-16, 11-19, 20-13)
19/01 Orlovi-Cinkarna Celje 73-84 (24-27, 15-24, 10-20, 24-13)
19/01 Triglav-Plamen Požega 102-81 (32-22, 23-24, 28-16, 19-19)