Pobjede vodećeg tandema

U posljednjim utakmicama 4.kola WABA Superlige 2021/22 je pobjede ostvario vodeći tandem Cinkarne Celje i Budućnosti Bemaxa.

Celjanke u otrpor Novosađanki slomile tek u posljednjoj četvrtini kada je Isabela Lyra Ramona vezala 10 poena, dok su Crnogorke u Podgorici nominalnog domaćina Plamen Požegu »ugasile« na početku druge četvrtine sa parcijalnih 19-4. Budućnost Bemax je ujednom nakon više od dvije godine ubacila 100 ili više poena.

Budućnost Bemax i Plamen Požega će sutra s početkom u 15.00 sati unaprijed odigrati utakmicu 8.kola WABA Superlige 2021/22.

WABA Superliga 2021/22 – 4.kolo, 30.I. / 2021-22 WABA SuperLeague, Round 4, January 30
Cinkarna Celje-Vojvodina 021 82-71 (23-26, 20-15, 18-21, 21-9)

FULL STATS     FULL GAME VIDEO

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:    AUDIO

Mojca Jelenc, Cinkarna Celje:     AUDIO

Aleksandar Jovanović, trener Vojvodine 021:     AUDIO

Plamen Požega-Budućnost Bemax 77-112 (26-25, 17-39, 17-23, 17-25)

Košarkašice Budućnost Bemaxa samo 48 sati nakon prvog poraza u sezoni napravile su ekspresnu reakciju savladavši večeras hrvatski Plamen sa ubjedljivih 112:77. Podgoričanke, koje su večeras zvanično bilo gošće u svojoj ,,Bemax arena”, iako bez treninga nakon derbija i dugog putovanja iz Slovenije, pokazale su razliku u klasi, ali i dokazale da su u Celju imale samo loš dan. Za razliku od duela sa Slovenkama, kada su pogodile samo dvije trojke iz 21 pokušaja, ,,plave” su bile nemilosrdne, pa je osim prve četvrtine, sve bilo u znaku Podgoričanki.

Plamen je tokom prvih 10 minuta uglavnom bio u prednosti (ne većoj od tri poena), a onda je u drugoj dionici uslijedila furiozna igra ,,plavih”, pa je Plamen ugašen vrlo brzo. Samo u periodu od 12. do 18. minuta Budućnost Bemax napravila je nestvarnih 30:11, pogodila četiri trojke i sa čak 39 poena tokom druge četvtine već do poluvremena riješila meč.

Sve je krenulo na startu druge dionice, kada je sa četiri vezana poena Đorđević crnogorski šampion preokreno, a zatim sa dvije vezane trojke (Živković i Đorđević) prvi put stigao do dvocifrene razlike u 13.minutu – 40:30. Tražio je trener gostiju ,,tajm”, ali se ,,požar” nije mogao ugasiti – Podgoričanke su nastavile da gaze, Savković i Leković ,,hranile” su centre, tako da su Đorđević i Marković bile nezadržive u reketu. Bio je to period kada su Savković i Leković pravile sjajne asistencije, da bi onda potpuno ludilo na tribinama izazvala Živković, kada je maestralnom asistencijom iza leđa uposlila Đorđević na niskom postu za lagane poene. U finišu poluvremena Bajrović i Marković trojkama su uvećavale razliku, Hrvatice bile u totalnom šoku, pa je na velikom odmoru već bilo jasno da nema neizvjesnosti – 43:64!

Vladan Radović iskoristio je priliku da rotira sve igračice, tako da su i one koje imaju manju ulogu imale ozbiljnu minutažu, dok je glavnog aduta (Minu Đorđević) svjesno čuvao za nove duele koji slijede, iako je reprezentativka Srbije za samo 18 minuta imala odličan učinak – 22 poena, 7 skokova. U nastavku meča mlada Savković ubacila je tri trojke, Šćepanović dokazala da ima I dobar šut spolja (postigla 100. poen za ,,plave”), da bi u finišu najbolji trojkaš Drobnjak sa dva hica van linije 6,75 postavila konačnih 112:77, za najveću razliku… (Rajko Perović/pobjeda.me)

Vladimir Englman, trener Plamen Požege:     AUDIO

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Bilo je važno da se vratimo na pravi put nakon poraza u derbiju. U početku smo djelovali kao grču, ali smo uveli rivala u naš ritam, napravili razliku i meč bez problema priveli kraju.«

26/01 Montana 2003-Orlovi 75-71 (29-17, 18-19, 18-19, 10-16)

25/01 Badel 1862-Triglav 69-44 (26-10, 10-19, 18-4, 15-11)

Budućnost Bemax-Plamen Požega 15.00 CET (Podgorica/Bemax Arena)