Budućnost Bemax opet na +35

Dvomeč Budućnosti Bemaxa i Plamena Požege u Podgorici je očekivano završen sa dvije visoke pobjede domaćina. Crnogorke su nakon +35 u utakmici 4.kola WABA Superlige 2021/22 s istom razlikom dobile i unaprijed igranu utakmicu 8.kola koje je inače zakazano za 2.III.

WABA Superliga 2021/22 – 8.kolo, 31.I. / 2021-22 WABA SuperLeague, Round 8, January 31
Budućnost Bemax-Plamen Požega 90-55 (26-18, 24-10, 22-17, 18-10)

FULL STATS     FULL GAME VIDEO

Košarkašice Budućnost Bemaxa maksimalno su odradile dvomeč protiv Plamena iz hrvatske Požege.

Podgoričanke su u neđelju slavile sa +35, nakon što su se mučile u prvoj četvrtini, da bi danas osim prvih par minuta sve bilo u znaku ,,plavih“, koje su dominirale i u laganom ritmu stigle do identične razlike -90:55.

Plamen je za razliku od prvog meča bio oslabljen,jer Luanž nije mogla da zaigra zbog povrede, dok je već u prvoj čevrtini meč završila najbolja igračica La Mama, koja je imala raspravu sa trenerom, koji je već tada poslao u svlačionicu. Bilo je jasno da će Budućnost Bemax imati još lakši posao…

I, tako je bilo – domaće su veću 7. Minutu stigle do dvocifrene razlike (17:7), a kakav takav otpor Hrvatice su pružale do finiša prve dionice – 26:18. Već nakon toga uslijedila je kanonada –Budućnost Bemax je serijom 20:4 već u 18.minutu imala ogromnih +24 (46:22). Kapitenka Dragana Živković dijelila je asistencije kao od šale (čak 12 u prvom poluvremenu), ,,plave“ su se rastrčale laganim poenima Leković, Drobnjak,Vučković pravile sve veću razliku.

Drugo poluvrijeme počelo je sa dvije vezane trojke Savković, onda se ,,upalila“ Vučković, posebnu ulogu dala je i mlada Bigović, kao i Šćepanović, pa su ,,plave“ i sa igračicama koje obično imaju minutažu uspjele da prave razliku , a nakon što je u 36. Minutu bilo rekordnih 85:49,na kraju su Podgoričanke ostavile Hrvatice ponovo na 35 razlike… (Rajko Perović/pobjeda.me)

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Odradili smo ono što je bio prioritet, da nakon poraza u Celju ostvarimo dvije pobjede i vratimo se na pravi put. Nije lako u ovom ritmu, ali baš zbog toga je bitno da smo u oba meča odmah napravili razliku i imali ulogu svih 12 igračica.«

Vladimir Englman, trener Plamen Požege:     AUDIO