Orlovi zaledili RMU Banoviće

U odgođenoj utakmici 4.kola WABA lige 2020/21 su Orlovi deklasirali nekompletne RMU Banoviće 89-44 i zadržali priključak sa gornjim dijelom tablice odnosno kandidatima za plasman na Final-Four, dok su prvakinje BiH i nakon polovine odigranih utakmica jedina ekipa bez pobjede.

U originalnom terminu (19.XI.) 4.kola je u derbiju posljednja dva šampiona WABA lige Budućnost Bemax pobjedila Beroe 78-69.

Preostale dvije utakmice Partizan 1953-Cinkarna Celje i Vojvodina 021-Montana 2003 će se zbog obaveza oba srpska kluba u nacionalnom prvenstvu odigrati iza Nove godine.

WABA lige 2020/21 – 4.kolo, 23.XII. / 2020-21 WABA League, Round 4, Dec. 23
Orlovi-RMU Banovići 89-44 (30-13, 25-11, 16-11, 18-9)   FULL STATS

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Čestitke mojoj ekipi na pobjedi.«

Na jedino izjednačenje na 2:2 su Orlovi odgovorili sa 11 uzastopnih poena za prvo dvocifrenu prednost na već početku 4.minute te su još prije kraja prve četvrtine bili na nedostižnih 30-11. U drugoj četvrtini su u seriji ubacili čak 17 poena, gošće su bez ubačaja ostale skoro pet minuta i na semaforu stoji 55-21.

Na kraju je dvocifirena bila kompletna prva petorka Orlova, Andjela Glilgić i Tamara Rajić sa double-double učinkom do kojeg je prvoj igračici Bh. derbija Dragani Domuzin nedostajala samo jedna asistencija.

Na drugoj strani su se kod RMU Banovića upisale samo četiri igračice.

Orlovi top RMU Banovici 89-44

Guided by two players with a double-double, Orlovi crushed RMU Banovici 89-44 in the Bosnian derby of the 2020-21 WABA League Round 4. Andjela Gligic combined for 16 points and 10 rebounds, Tamara Rajic collected 10 points and 11 rebounds, Dragana Domuzin scored game-high 26 points and was an assist shy of a double-double, Vladinka Erak added 12 points and Marina Ristic 10.

After the only tie of the game at two, Orlovi scored 11 straight points for their first double-digit lead of the night and led by as many as 19 in the opening quarter. Orlovi held RMU Banovici scoreless for almost five minutes in the second quarter and ripped off a 17-0 to extend their advantage to 55-21 late in the second quarter.

Orlovi had all five starters in double scoring figures, while RMU Banovici placed only four scorers in the game and their reserves combined for just 5 rebounds, one assist and one steal. Jovana Markovic finished with 14 points, Carna Prokic added 13 and Milica Zeljkovic 12.

Budućnost Bemax-Beroe 78-69 (13-20, 19-9, 28-17, 18-23) – 19.XI.