Montana 2003 drhtala nakon +19

Pobjedom u Banovićima sa 85-76 je Montana 2003 napravila značajan korak prema novom plasmanu za završni turnir. Bugarke imaju skor 9-4 i u slučaju poraza u posljednjoj utakmici u Podgorici bi jedino u trokutu sa Cinkarnom Celje (7-5) i Orlovima (7-5) ostale bez Final-Foura.

Partizan 1953 i Budućnost Bemax su svoju utakmicu 13.kola WABA lige 2020/21 odigrali još krajem prošle godine.

U četvrtak igraju Beroe-Orlovi (sutra će u isto tako Staroj Zagori odigrati i zaostalu utakmicu 6.kola), dok je utakmica Cinkarna Celje-Vojvodina 021 zbog odustajanja Novosađanki registrirana  službenim rezultatom 20-0 u korist Slovenki.

WABA liga 2020/21 – 13.kolo, 23.II. / 2020-21 WABA League, Round 13, Feb. 23
RMU Banovići-Montana 2003 76-85 (13-23, 27-24, 15-16, 21-22)   FULL STATS

Rezultat je bio izjednačen samo jednom (3-3), Montana 2003 je već na početku druge četvrtine imala plus 15 te je drugo poluvrijeme otvorila sa 12 vezanih poena za najveću prednost na utakmici – 59-40. Domaće su se u 33.minuti tri puta primakle na samo dva poena zaostatka, da bi uslijedilo parcijalnih 11-4 Bugarki za nedostižnih 81-72.

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: “Dobra utakmica, nebi bilo nezasluženo i da smo mi slavili. Čestitke ekipi Montana 2003 na zasluženoj pobjedi. Ja sam zadovoljan jer dobili nove igračice na koje možemo ozbiljno računati u nastavku domaćeg prvenstva.”

Стефан Михайлов, треньор на Монтана 2003: »Стана здрав мач и важна победа за нас. Противника не се предаде въпреки че губеше с много. Важно е че момичетата се борят не се предават и показват характер и концентрация в трудни и важни моменти. Като слабост трябва да отчета че лесно губим преднина и предимства за които сме  положили големи усилия.«