Kraljevo deklasiralo Cinkarnu Celje

Četiri kola prije kraja regularnog dijela WABA lige 2019/20 je borba za Final-Four još uvijek otvorena. Kraljevo je u derbiju 14.kola deklasiralo Cinkarnu Celje (98-76) i zadržalo realne izglede za plasman na završni turnir.

Kraljevo je u trećoj četvrtini napravilo seriju 14-3 za vodstvo sa 70-55, Slovenke su se zatim primakle na minus 6, ali su domaće sa 15 uzastopnih poena povtrdile veliki trijumf.

Budućnost Bemax je u drugom poluvrijemenu (43-15) deklasirala RMU Banoviće, Montana 2003 je Crvenu zvezdu Kombank nadigrala u posljednjoj četvrtini (32-6), u derbiju začelja su Orlovi serijom 23-10 slomili Trešnjevku 2009 i upisali drugu pobjedu u WABA ligi.

WABA liga 2019/20 – 14.kolo, 22.I. / 2019-20 WABA League, Round 14, January 22

Orlovi-Trešnjevka 2009 76-55 (20-20, 11-9, 20-11, 25-15)

STATS     VIDEO

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Čestitike mojoj ekipi na zasluženoj pobjedi.«

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Ekipa Orlova nametnula nam se danas agresivnijim pristupom pogotovo na početku drugog poluvremena kada je i riješila utakmica u početnih pet minuta. Nakog toga više nismo uspjeli postići ravnotežu. Čestitam domaćinu na pobjedi i korektnoj igri.«

Crvena zvezda Kombank-Montana 2003 59-93 (18-17, 18-21, 17-23, 6-32)

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde Kombank: »Zasluženo pobeda gostiju.«

Стефан Михайлов, треньор на Монтана 2003: »Не много лека победа за нас въпреки големия аванс с който завършихме. Много добра игра през първото полувреме на младия отбор на Цървена звезда който имаше проблеми с много контузени играчи. През второто полувреме заиграхме по агресивно,правилно,показахме че сме по-добрия отбор и победихме заслужено което ни приближи още повече до финалната четворка.«

Kraljevo-Cinkarna Celje 98-76 (18-23, 25-20, 31-17, 24-16)

Dejan Kovačević, trener Kraljeva: »Odlična utakmica za naš tim. Posle neizvesnog prvog poluvremena i nerešenog rezultata, naš tim je ušao u drugi deo utakmice dosta jače i skoncentrisanije, i samim time doprineo rezultatsku prednost na kraju treće četvrtine, što je bilo dovoljno da naš tim do kraja održi i uveča prednost do kraja utakmice i donese važnu pobedu. Čestitamo gostima na fer i korektnoj igri.«

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: »Čestitke ekipi Kraljeva za zasluženo zmago. Kar sem govoril v napovedi tekme, se je zgodilo na tekmi. Danes nas ni bilo v obrambi. Izgubili smo tudi skok in manj kot visokega poraza si nismo zaslužili.«

RMU Banovići-Budućnost Bemax 47-78 (16-18, 16-17, 7-24, 8-19)

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: AUDIO

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: AUDIO