Budućnost Bemax nastavila niz

Nakon jučerašnjeg potpunog uspjeha gostiju je jedina današnja utakmica 1.kola WABA lige 2021/21 završena uvjerljvim trijumfom domaćina. Budućnost Bemax je pobjedila Triglav 87-51 i niz domaćih pobjeda u WABA ligi produžila na 19 utakmica.

Jučer su odigrane utakmice Basket Kam-Vojvodina 021 (48-100), Partizan 1953-Cinkarna Celje (65-79) i Badel 1862-Montana 2003 (74-77). Utakmica RMU Banovići-Plamen Požega je odgođena zbog administrativno-tehničkih problema, dok su Orlovi slobodni zbog odustajanja gradskog rivala Feniksa.

WABA liga 2021/22 – 1.kolo, 30.IX. / 2021-22 WABA League, Round 1, September, 30

Skupina A / Group A

Budućnost Bemax-Triglav 87-51 (20-8, 24-12, 27-18, 16-13)

FULL STATS     FULL VIDEO

Podgoričanke su sa nikad mlađim timom, ali i petorkom u kojoj je uglavnom bila samo jedna strankinja, opravdale očekivanja i zadržale oreol nepobjedivosti u “Bemax areni”. Gošće iz Kranja oslabljene neigranjem Amerikanke Hedlej, te najiskusnije Abramović, pružale su otpor do sredine druge četvrtine, a onda je uslijedio furiozni finiš prvog poluvremena domaćeg tima. Naime, u posljednja tri i po minuta prvog dijela Budućnost Bemax napravila je seriju 17:0, pa je sa čak +24 otišla na veliki odmor – 44:20.

Bili su to trenuci kada su “plave” nakon sjajne igre u odbrani iz tranzicije pravile razliku, a nakon trojki Drobnjak i Bajrović stiglo se i do 44:20. Ono što je bilo posebno interesantno jeste da se već u tom periodu devet igračica upisalo u strijelce, pa je bilo jasno da iako prilično mlade, Radović sve igračice maksimalno rotira, a takav ritam nije mogla da prati ekipa iz Kranja.

Sam početak donio je neku novu Budućnost – Savković, Leković, Lazarević, Bigović, uz Radonjić i Drobnjak, odnosno one koje su budućnost crnogorske košarke, “plave” su počele da prave razliku. Nakon trojke Radonjić i poena Drobnjak domaće su krajem prve dionice stigle do prve dvocifrene razlike – 18:8. Triglav nije mogao da parira u reketu, a iako su gošće na startu druge dionice uspjele da se vrate na 20:14, te 25:19, pakleni finiš prvog poluvremena odredio je tok utakmice, ali i pokazao da je iznenađenje nemoguće.

Baš zbog toga nastavak je donio rutinu domaćeg tima, koji se praktično priprema za naredno kolo i derbi u Novom Sadu, a nakon tri trojke Savković (koja je sve poene postigla u nastavku) na kraju treće dionice bilo je i +33 (71:38), dok je finišu bilo i 40 razlike… (Rajko Perović/pobjeda.me)

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemxa: “Dobar početak sezone za nas. Ne samo zbog pobjede, već što smo imali ono čemu težimo energiju, želju, intezitet, a u pobjedi su učestvovale sve igračice. Triglavu čestitke za fer igru, a nama ostaje da se spremamo za drugo kolo i duel sa Vojvodinom 021.”

Gašper Sluga, trener Triglava:   AUDIO

29/09 Basket Kam-Vojvodina 021 48-100 (24-25, 8-27, 10-32, 6-16)
Orlovi-Feniks 20-0 w.o.