celje champ 17

Athlete Celje uzelo i prvenstvo Slovenije

Nakon trijumfa u WABA ligi i Kupu Slovenije je Athlete Celje osvojilo još šestu uzastopnu i ukupno 13. titulu prvaka Slovenije. U finalnoj seriji je bilo bolje od Triglava sa 3:0 (66:54, 60:50, 66:61).

Na tretji tekmi finalne serije državnega prvenstva je do odločitve o zmagovalki prišlo šele po napetem zaključku. Tekmo so bolje odprle Kranjčanke in takoj pokazale, da Celjankam ne bodo tako z lahkoto dovolile priti do novega naslova najboljših v državi. Po sedmih minutah prve četrtine so Triglavanke vodile z rezultatom 16:7, Celjanke pa so tako kot na drugi tekmi do polčasa ujele priključek. Semafor je ob polčasu kazal 33:33.

V drugem delu srečanja košarkarice Triglava niso popuščale in vodile vse do zadnjih štirih minut tekme, ko so Celjanke ponovno prešle v vodstvo z rezultatom 58:57. Sledil je napet zaključek, v katerem je Shante Evans nekaj sekund pred koncem z dvema zadetima prostima metoma rešila vse dvome o končnem zmagovalcu.

Najkoristnejša igralka sezone 2016/17: Shante Evans (Athlete Celje)
Najkoristnejša igralka finalne serije: Shante Evans (Athlete Celje)
Najbolj borbena igralka sezone 2016/17: Annamaria Prezelj (Athlete Celje)