2017 3rdplace bud_ber

2017 WABA Bronze medal game: Montana 2003-Budućnost Bemax 41:44 (Video & Photo)

Utakmicu sa malo koševa su za 3.mjesto u WABA ligi 2016/17 odigrali Budućnost Bemax i Montana 2003. U posljednjih pet minuta su pogodile (dva puta) samo domače i pobjedile 44:41.

2017 WABA League Bronze medal game:

Podgorica, March 19,14.30 CET

Montana 2003-Budućnost Bemax 41:44 (7:9, 16:16, 9:12, 9:7)

video  livestats     gallery

MONTANA 2003: *Stoycheva 5, *Allen 5, Dimitrova 6 (2:2), Filipova DNP, *Sharenkapova 2, Sokolan, *Makarieva 4, Ivanova 8 (4:4), Peteva 11, Simeonova, *Burdgess. Coach: Mihaylov.

BUDUĆNOST BEMAX: Tomašević DNP, Vučetić-Pejović 2, *Babić 11, *Mitrašinović (0:2), *Matović 6 (2:3), *Mujović 10 (2:2), Jakšić DNP, Lazarević DNP, Mugoša DNP, Stjepanović 7 (1:2), Mirotić DNP, *Fall 8. Coach: Bošković.

U prvom poluvrijemenu je šut obje ekipe bio samo oko 30%, a najveća razlike tek četiri poena koju jeu nekoliko navrata postigla Budućnost. Domače su pri kraju treće četvrtine povele sa 35:29 i to je bila najviša prednost na utakmicu. U završnicu je Montana ušla sa sedam uzastopnih poena za vodstvo sa 41:40. Babić je nepunih pet minuta do kraja vratila prednost na stranu Budućnosti i bez ubačaja se je igralo sve do posljednje sekunde, kada je Mujović ulazom potvrdila pobjedu i 3.mjesto Crnogorki.

Goran Bošković, trener Budućnosti Bemaxa: “Teška utakmica za obje ekipe, za nas i zbog kratke klupe. Djevojke su se borile, što nije bilo jednostavno nakon šokantnog poraza u polufinalu. Na kraju su izvukle pobjedu i zaslužuju čestitke. Isto tako i Montana 2003. Nije bila to košarka lijepa za oko, ali takve su utakmice za 3.mjesto.”

Stefan Mihaylov, trener Montane 2003: “Borili smo se svih 40 minuta, imali nekoliko otvorenih šuteva za pobjedu, ali nismo pogodili. Bili smo dobri u odbrani, a samo nas je jedna lopta dijelila od trijumfa. Čestitam domačinu za pobjedu.”