ban_tre_okt2018

Zvezdi derbi, Banovići za povijest

U otvaranju 4.kola WABA lige 2018/19 je u derbiju Crvena zvezda pobjedila Budućnost Bemax sa 61:51, dok su RMU Banovići u utakmici za bijeg sa dna dobili Trešnjevku 2009 sa 65:60. Zvezda je utakmicu iskontrirala serijom 22:4 za vodstvo sa na početku druge četvrtine, dok je prvak BIH protiv jedinog hrvatskog predstavnika u WABA povijesnu pobjedu trasirao u otvaranju posljednje dionice sa parcijalnih 17:2 s kojim su -9 okrenuli u 58:52.

Crvena zvezda-Budućnost Bemax 61:51 (22:8, 17:14, 14:15, 8:14)

STATS         VIDEO

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde: »Veoma važna utakmicu koju smo otvorili dobrom igrom u odbrani i napravili veliku prednost. U drugom delu smo uz male oscilacije uspeli da privedemo utakmicu kraju.«

Goran Bošković, trener Budućosti Bemaxa: »Zaslužena pobjeda Crvene zvezde.«

RMU Banovići-Trešnjevka 2009 65:60 (11:8, 16:16, 14:20, 24:16)

Goran Jurčenko, trener RMU Banovića: »U ovoj utakmici je bila grčevita borba, kako smo i očekivali. Međutim, ovo je prvi put da smo odigrali na svom nivou i pokazali svoju snagu. Kako bude dolazila koja utakmica, mislim da ćemo igrati sve bolje i bolje. Trešnjevki 2009 čestitam na fer i korektnoj igri. Hvala našoj publici, nadam se da će nas ovako podržavati i u nastavku, jer oni nisu naš šesti, nego peti igrač!«

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Čestitam domaćoj ekipi na pobjedi. Bila je ovo jedna neizvjesna i za publiku interesantna utakmica. Nismo se snašli u finišu utakmice iako smo imali devet poena prednosti. Napravili smo previše grešaka i u odbrani i u napadu i to nam se vratilo. Neke naše igračie su jako mlade i to je razlog zašto se nisu snašle, dok su starije igračice bile puno sabranije i održavale ekipu u samoj završnici.«