play off 2016-17

Završena grupna faza

Odloženom utakmicom 2.kola grupe A Play Off Ultra-Kraljevo (88:71) je završena prva faza WABA lige 2016/17. Takmičenje se nastavlja 18.I. prvim utakmicama Superlige Top 8.

Grupa A – odložena utakmica 2.kola / Group A – postponed game of Round 2

Play Off Ultra-Kraljevo 88:71 (20:14, 22:15, 27:26, 19:16)

Play Off Ultra: *Čorda 10 (3:4), Pešić, Azinović, *N.Delić 11 (5:6), Kulenović, Isović, Starčević 2, *Marković 23 (1:1), *A.Delić 23 (4:4), Čeremeidžić -, Ćato 4, *Džebo 15 (2:2).

Kraljevo: Jozić 7 (1:2), Stefanović 4, *Bajić 15 (6:9), Mihailović 6, Janković -, *Rajić 11, *Šerić, Katić -, *Radić 18 (2:3), Zucović 2, *Živanović 8 (0:1).

Domaći tim je u današnji meč ušao kao favorit, a svoju je ulogu opravdao već nakon prve četvrtine, koju je riješio u svoju korist rezultatom 20-14. Druga četvrtina je prošla još i bolje za Play Off, koji je nakon ovog dijela utakmice poveo rezultatom 42-29, pa je meč praktično već tada bio riješen u korist našeg šampiona. Treća četvrtina odigrana je dosta ofanzivno od strane oba tima, pa je donijela jako mnogo koševa, ali ne i značajniju promjenu rezultata. Play Off je nakon ovog dijela igre vodio rezultatom 69-55. Do kraja meča, košarkašice Play Offa nisu imale previše problema da zadrže svoje vodstvo i na kraju su slavile rezultatom 88-71. Najefikasnija u redovima pobjednika bile su Anđela Delić sa 23 poena, uz 2 skoka i 2 asistencije. Jovana Marković je također ubacila 23 poena, uz 3 skoka i asistenciju. Nikolina Delić je zabilježila double-double učinak sa po 11 poena i skokova te pet asistencija. Inače, cijela petorka Play Offa je zabilježila dvocifren broj poena. Nikolina Džebo je ubacila 15 poena uz 3 skoka i asistenciju, dok je Ines Ćorda zabilježila 10 poena, 3 skoka i asistenciju. Kod gošći, najbolja je bila Anđelina Radić sa 18 poena, 2 skoka i asistencijom. Ovo je Play Offu bila četvrta pobjeda, te će kao trećeplasirani klub u svojoj grupi nastaviti takmičenje u WABA Superligi, koja će se igrati između osam najboljih klubova u ligi. (sport1.ba)