Vučice “duplirale” RMU Banoviće

Dvije utakmice unutar 24 sata su za RMU Banoviće bile previše i u 7.kolu WABA lige 2020/21 su na domaćem parketu od aktualnog šampiona Budućnosti Bemaxa visoko poražene – 46-94. Za prvaka BiH je to najteži poraz u regionalnoj ligi, a za “vučice” sa dvostruko više poena od takmaca peta najveća pobjeda.

Budućnost Bemax je prvu dvocifrenu prednost stekla u već 7.minuti (16-5), a malo kasnije je napravila parcijalnih 36-4 u kojima je bilo čak 21 uzastopnih poena.

U prvoj utakmici 7.kola je u utorak Cinkarna Celje pobjedila Montanu 2003 78-72 i tako nema više neporaženih ekipi.

Utakmice  Beroe-Vojvodina 021 i Partizan 1953-Orlovi su odgođene zboga obaveza oba srpska kluba u nacionalnom prvenstvu.

WABA liga 2020/21 – 7.kolo, 10.XII. / 2020-21 WABA League, Round 7, Dec. 10
RMU Banovići-Budućnost Bemax 46-94 (10-25, 8-33, 12-18, 16-18)   FULL STATS

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Mi smo ovu utakmicu samo »odigrali«. Potpuno smo se potrošili prethodno veče u zaostaloj utakmici nacionalnog prvenstva protiv Orlova koja je zakazana predva dana. Idemo dalje nemam šta da zamjerim igračicama. Naravno čestitke gostujućoj ekipi na zasluženoj pobjedi a mojim igračicama čestitke na sjajnoj igri sinoć protiv Orlova.«

Vladan Radović, trener Budućnost Bemaxa:   AUDIO

Meč crnogorskog šampiona i prvaka Bosne i Hercegovine, zbog velike razlike u kvalitetu donio je nezanimljiv scenario, jer je na terenu postojao gotovo samo jedan tim. RMU Banovići su bili u ,,igri“ do osmog minuta (mada su gošće otvorile utakmicu serijom 8:0), kada su nakon mini-serije 5:0 uspjeli da priđu na 10:16, ali sve nakon toga bilo je u znaku Podgoričanki. Izabranice Vladana Radovića su iz agresivne odbrane, često dolazile do lakih poena iz tranzicije, sjajnim akcijama uglavnom imale otvorene šuteve, pa su za 10 minuta napravile nestvarnih 36:6, tako da je minut i po prije odlaska na odmor na semaforu pisalo 14:52! Podgoričanke su imale apsolutnu kontrolu skoka, pa su Bura i Đorđević ofanzivnim skokovima, omogućavale i drugi napad gošćama, a nakon serije poena Babić, Mitrašinović, Jakšić i Đorđević, na scenu su stupile mlađe – Bigović i Živković, koja je pogodila za 18:58 pred kraj prvog poluvremena. Bili su to trenuci kada su ,,plave“ pogađale iz svih pozicija, a osim glavnih napadačkih opcija, sjajno šutersko veče imala je i Anđela Bigović. Sa druge strane, domaćin, očigledno prilično umoran nakon derbija sa Orlovima u domaćem takmičenju, bio je bez energije i bez mogućnosti da odgovori, a kamoli da priprijeti. Za razliku od domaćina, koji je bio u prvom dijelu na 20 odsto procenta šuta, gošće su imale iznad 60 odsto, pa je razlika konstantno očekivano rasla… (pobjeda.me/Rajko Perović)

Buducnost Bemax hands RMU Banovic their worst loss in WABA history

Reigning champion Buducnost Bemax handed RMU Banovici their worst loss in WABA League history, 94-46.

Montenegrin team take their first double-digit lead of the game at 16-5 with 3 minutes left in the opening quarter and soon went on a 36-4 run to build a 52-14 advantage with two minutes to go until halftime.

Buducnost had all 12 players in uniform score with 52 points coming off the bench. Andjela Bigovic and Mina Djordjevic both finished with 14 points, Dragana Zivkovic and Marija Lekovic added 12 points apiece.

Banovici was led by Dajana Ibric who came off the bench for 13 points and Jovana Markovic posted 10 points.

08/12 Cinkarna Celje-Montana 2003 78-72 (20-21, 25-16, 15-20, 18-15)