WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

Vojvodina 021 i Orlovi uvjerljivi

Obje unaprijed odigrane utakmice 12.odnosno 14.kola WABA lige 2020/21 su pripale domaćima. Vojvodina 021 je protiv RMU Banovića dobila sve četvrtine za pobjedu sa 80-52, a Orlovi su kao nominalni domaćin u Zemunu na poluvrijemenu protiv Partizana 1953 bili na -2, ali su nastavku bili dominantni i trijumfom 76-57 nastavili ravnopravnu trku za plasman za završni turnir.

U rezervnom terminu se igra još zaostala utakmica 6.kola Montana 2003-RMU Banovići koja je zakazana za petak, 13.II.

WABA liga 2020/21 – 12.kolo, 9.II. / 2020-21 WABA League, Round 12, Feb. 9
Vojvodina 021-RMU Banovići 80-52 (17-15, 20-12, 18-15, 25-10)   FULL STATS

Aleksandar Jovanović, trener Vojvodine 021: »Dobra utakmica za nas. Imali smo malo dužu pauzu, što se videlo u prvom poluvremenu kada smo promašili dosta zicera, a imali smo i nesigurnosti u dodavanjima i nekim rotacijama u odbrani. Tri četvrtine je bila dosta tvrda utakmica, gosti su korektna ekipa sa dobrim rosterom. Tek u poslednjoj četvrtini slomili smo otpor RMU Banovića i rutinski priveli utakmicu kraju. Čestitke gostima na solidnom otporu, a mojim devojkama na velikoj želji za pobedom.«

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Čestitke ekipi Vojvodine 021 na zasluženoj pobedi. Doputovali smo bez kapitena ekipe, pa smo odigrali koliko smo mogli. Domaći tim je dominirao u svim segmentima, počev od skoka, do procenta šuta za dva i tri poena, kao i ostalim parametrima. Nije bio naš dan, ali idemo dalje.«

Vojvodina 021 dominate RMU Banovici for all four quarters

Vojvodina 021 never trailed and won all four quarters in an 80-52 victory over RMU Banovici in the game of Round 12.

Jovana Adamovic scored a game-high 18 points and grabbed 11 rebounds, Milina Miseljic added 12 points and Lena Radulovic 11.

Vojvodina 021 opened the game with 7 straight points and then extended their lead to 14-5. Banovici twice cut the deficit to two points, but the home team went on a crucial 16-4 run to go up 37-25 before halftime and the margin never dropped below double digits the rest of the way.

Banovici shot just 19-of-60 (32-percent) from the field and their five bench players combined for just 5 points, 2 rebounds, 4 assists and one steal. Jovana Markovic finished with 14 points, Milica Zeljkovic scored 12 points and Maida Lacic poured in 11 points.

Budućnost Bemax-Montana 2003 26/02
13/01 Partizan 1953-Beroe 54-86
22/11 Orlovi-Cinkarna Celje 73-69

WABA liga 2020/21 – 14.kolo, 9.II. / 2020-21 WABA League, Round 14, Feb. 9
Orlovi-Partizan 1953 76-57 (13-12, 20-23, 27-17, 16-5)   FULL STATS   GALLERY

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Čestitke mojoj ekipi na pobjedi u obje utakmice protiv Partizana 1953. Jako je bilo izazovno za moju ekipu igrati protiv jedne kvalitetne ekipe koja ima tradiciju. Želim im sve najbolje u nastavku takmičenja, isto tako svojoj ekipi.«

Sladjan Ivić, trener Partizana 1953: »Čestitamo ekipi Orlova na još jednoj zasluženoj pobedi. Mi smo daleko bolji pristup imali u igri nego li juče, tako da na kraju po onome što smo prikazali rezultat sa ovom razlikom je “malo nerealan”, ali to ne umanjuje pobedu gošči. Iskusan tim Orlova je bio na visini zadatka, naročito kada smo mi pokušavali da povečamo razliku, međutim to nam nisu dozvolili, večinom našim greškama i padu rezultata koji nismo mogli da zaustavimo. Mi se okrečemo domaćoj ligi, gde su nam ove dve utakmice koristile bez obzira na ovaj negativan rezultat.«

Orlovi takes back-to-back win over Partizan 1953

Orlovi registered back-to-back-win over Partizan 1953 in Belgrade, 76-57, in the game of Round 14.

Orlovi’s starters combined for 74 of the team’s 76 points. Vladinka Erak had 26 points and 10 rebounds, Andjela Gligic added 15 points, Marina Ristic scored 12 points, Dragana Domuzin collected 11 points, 8 rebounds and 6 assists and Tamara Rajic posted 10 points.

The game saw 8 lead changes in the first halftime before Orlovi scored 7 unanswered points to take a lead 45-41 midway through the third quarter and never looked back. Bosnian team led by 10 going into the final period and Partizan 1953 halve the deficit with 6:36 remaining. At that point, Orlovi went on a 14-0 run to go up 74-55 with less than two minutes remaining.

Partizan 1953 shot better from 3-point land (36-percent, 8-of-28) than from 2-point range (33-percent, 11-of-33). Sofija Olic had 21 points, Nevena Vuckovic 10 and Branka Lukovic 10.