Uspešna premijera bugarskog tandema

Nakon deset godina regionalnu ligu WABA opet igraju bugarski klubovi. Montana 2003 i Beroe su svoje premijere obeželili pobedana. Bugarski šampion je bio bolji od slovenskog Athlete Celja 77:71, dok je Beroe u gostima dobila Partizan 1953 82:63. Premijernu utakmicu u WABA ligi je odigralo i Kraljevo koje je na domaćem parketu poraženu od Triglav 54:57. Sutra igraju još Budućnost Bema i Crvena zvezda, dok su u 1.kolu slobodni Play Off Happy i Badel 1862.

GRUPA A – 1.KOLO
Kraljevo-Triglav 54:57 (9:14, 14:17, 24:15, 7:11) statistika
Kraljevo: Jozić, Stefanović -, *Bajić 13, Sarić -, Mihailović, *Janković 4, *Rajić 7, Ahoefa 6, *Katić 17. *Radić, Zucović -, Paunović 7.
Triglav: *Zdolšek 8, Jeras -, *Abramovič 9, Jevtović 16, *Jelenc 5, Prevodnik, Žibert 8, Sofrić 1, *Jakobčič 8, *Seničar 2.
Igor Vujović, trener Kraljeva: “Ušli smo stegnuto u utakmicu, i to je rezultiralo vođstvom gostiju sa osam razlike. U drugom poluvremenu smo stegli odbranu, sve ono što nismo radili u prvom, pogodili neke šuteve i prevashodno perfektnom odbranom došli do +5, ali onda je usledio veliki pad koncentracije kod gotovo svih igračica na njihovu zonu 2-3, što je uz naše neiskustvo dovelo do poraza. Ovo je naša debitantska sezona, oni su iskusnija ekipa, koja je i u slovenačkom prvenstvu startovala pobedom nad ekipom Celja koja je višegodišnji prvak i učesnik regionalne lige. Mislim da je ovo bila jedna lepa i neizvesna utakmica i da je publika u kraljevačkoj Hali sportova uživala.”
Bojan Lazić, trener Triglava: ““Mislim das mo videli pravu takmičarsku utakmicu, rezultatski neizvesnu. Vodili smo celo prvo poluvreme, čak do 25.minute, ali je ekipa Kraljeva “nenormalnom” agresivnošću u odbrani i samim tim velikim samopouzdanjem u napadu preokrenula rezultat. Imali su čak i 5 razlike, ali su moje devojke odlično odreagirale, vratile ravnotežu i na kraju dobile utakmicu. Ja im na tome čestitam, ovo je velika pobeda za nas, posle pobede nad ekipom Celja koja je jedna jako ozbiljna ekipa u slovenačkom prostoru, u samo pet dana, dve lepe pobede. Voleo bih da se zahvalim ekipi Kraljeva na jednom lepom gostoprimstvu, na jednoj lepoj utakmici koju su organizovali.”

Partizan 1953-Beroe 63:82 (25:21, 7:21, 19:24, 12:16) statistika
Partizan 1953: Ćirimanović -, Luković 14, *Petrović 4, Špikić 1, *Čulafić 8, *Živadinović 14, *Milovanović 17, Stojanović, Mitić 1, *Matić 4, Todorović, Miletić -.
Beroe: *Kostova 10, Rimpova 3, Tomova 8, Toteva, Kracholova 1, Nikolova, Slavova-Naneva -, Perkins 14, *Zhelyzakova 6, *Reid 23, *Zackery 13, *Naneva 4
Miroslav Kanjevac, trener Partizana 1953: »Dobro smo otvorili utakmicu ali kasnije je iskustvo igračica Beroe došlo do izražaja. Smatram da ovo nije naš maksimum i da ćemo iz utakmice u utakmicu igrati sve bolje i bolje. Zahvaljujem se navijačima na podršci i čestitam protivniku na pobedi.«
Suzana Milovanović, kapiten Partizana: »Prije svega,čestitam ekipi Beroe na zasluženoj pobjedi. Mi smo dobro počeli utakmicu i kontrolisali rezultat prvih 10-12 minuta. Medjutim, u drugoj četvrtini smo im dozvolili neke otvorene šuteve, koje su oni pogodili, i dobili na samopouzdanju. U drugom poluvremenu smo pokušali da se vratimo u igru,dali smo sve od sebe u ovom trenutku, ali nije bilo dovoljno za preokret. Ovo je tek prva utakmica i naša ekipa se još uigrava. Izvući ćemo pouke iz ovog poraza, ispraviti greške i sigurna sam da ćemo iz utakmice u utakmicu igrati sve bolje.”
Todor Cvetanov, trener Beroa: »Odigrali smo dobar meč i već na našoj premijeri u WABA ligi ostvarili pobedu.Mnogo je važno, da smo dobili Partizan koji je veliko ime europske košarke. U Staroj Zagori je danas praznik Dana grada i zato ovaj trijumf poklanjamo našem gradu.«

Play Off Happy slobodan

GRUPA B – 1.KOLO:
Montana 2003-Athlete Celje 77:71 (19:26, 21:19, 20:8, 17:18) statistika
Montana 2003: *Stoycheva 7, *Allen 14, Dimitrova 7, Filipova -, Sharenkapova 19, Sokolan -, *Makarieva 8, Ivanova 3, *Peteva 11, Simeonova, *Burdgess 8.
Athlete Celje: *Potočnik 1, Krošelj 15, *Gwashavanhu 8, *Prezelj 19, Lešek 2, Ocvirk 2, Marić 4, *Slonjšak, *Evans 20.
Stefan Mihaylov, trener Montane 2003: »Bravo za ekipu Athletea za prikazanu igri. Bio je to vrlo dobar meč sa modernom košarkom kakvu retko vidimo u prvenstvu Bugarske. Čestitam mojoj ekipi koji se je dobro suprostavila agresivnoj igri Celja i dobila meč. U prvom poluvremenu smo oscilirali, treća četvrtina je bila fenomenalna, a poslednjih pet minuta smo odigrali koncentrirano i mirno.
Damir Grgič, trener Athlete Celja: »Čestitke Montani 2003 za zmago. V tretji četrtini smo izpustili priložnost za zmago. V tem trenutku očitno še nismo na ravni, da bi lahko zmagali na takšnem gostovanju. Očitno smo na pravi poti, vendar potrebujemo čas.«