buducnost-banovici-okt2019

Trešnjevka 2009 do prve

Serijom 15-0 pri kraju prvog poluvrijemena je Trešnjevka 2009 protiv Orlova u 5.kolu WABA lige 2019/20 izgradila put do prve pobjede u sezoni. U Podgorici je Budućnost Bemax utakmicu protiv RMU Banovića otvorila sa 15-3 i već na glavnom odmoru imala velikih 20 poena prednosti.

WABA liga 2019/20 – 5.kolo, 31.X. / 2019-20 WABA League, Round 5, October 31

Trešnjevka 2009-Orlovi 86-68 (19-19, 28-15, 21-14, 18-20)

STATS     VIDEO

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Mislim da smo u današnjoj utakmici ostvarili cilj koji smo si zadali, pobijedili smo. Napokon i to nakon četiri kola došla je i ova slabija utakmica. Mislim da smo opravdali naša očekivanja i nekakav imperativ s kojim smo krenuli. Krenuli smo prvo poluvrijeme s premalo energije u obrani, kad smo to popravili do kraja poluvremena smo napravili razliku i u drugom poluvremenu rutinski održavali. Kad smo počeli igrati dobru obranu, mislim da smo time riješili ovu utakmicu i čekalo se da energetski jednostavno podignemo razinu igre.«

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Čestitke ekipi Trešnjevke 2009 na fer i korektnoj igri. Mi nismo ispoštovali ono što se očekivalo od nas i ono što sam ja očekivala od svoje ekipe. Nama predstoji još puno toga da odradimo i na puno toga da radimo da bi poboljšali osnovne segmente naše igre.«

Budućnost Bemax-RMU Banovići 87-76 (25-12, 28-21, 23-22, 11-21)

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Nastavili smo pobjednički niz i to je za nas u ovom trenutku najvažnije. Imali smo idealnih nešto više od 20 minuta, kada smo igrali odlično, dobar protok lopte i djelovali zaista dobro u napadu. Ali, onda je očigledno došlo do opuštanja. RMU Banovići su to dobrim šutem sa spoljnih pozicija znali da kazne i da nas u posljednjih 12-13 minuta uvedu u spori ritam, što nam nikako nije odgovaralo. Ali, najvažnije je da smo slavili i da u dobrom raspoloženju odlazimo u Kraljevo.«
Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Čestitam ekipi Budućnosti Bemaxa na zasluženoj pobjedi i dobroj igri. Mi već po običaju loše otvaramo utakmice i to nas vodi u poraz. Radićemo na tome.«

30/10 Partizan 1953-Beroe 60-100 (10-25, 22-24, 17-28, 11-23)

30/10 Montana 2003-Crvena zvezda Kombank 82-71 (19-17, 28-13, 19-13, 16-28)

30/10 Cinkarna Celje-Kraljevo 71-65 (26-12, 21-18, 8-19, 16-16)