beroe-okt2019

Sve tri utakmice u jednom pravcu

Rezultatski u praktički jednom smjeru su bile prve utakmice 5.kola WABA lige 2019/20. Cinkarna Celje i Montana 2003 su protiv Kraljeva odnosno Crvene zvezda Kombank vodili od početka do kraja, a Beroe je na gostovanju kod Partizana 1953 na startnih 2:8 odgovorilo strašnom serijom 26:2 i tri pobjednika drži vrh tablice.

WABA liga 2019/20 – 5.kolo, 30.X. / 2019-20 WABA League, Round 5, October 30

Partizan 1953-Beroe 60-100 (10-25, 22-24, 17-28, 11-23)

STATS     VIDEO

Svetlana Mitrović, trener Partizana 1953: »Čestitam ekipi Beroe na odličnoj utakmici. Mi ćemo iz ovog poraza naučiti lekciju i okrenuti se narednom meču.«

Tanya Gateva, trener Beroea: »Veoma sam zadovoljna pristupom mojih igračica. Dobra odbrana je dob ila utakmicu. Uspeli smo da napravimo punu rotaciju i održimo kontrolu utakmice.«

Montana 2003-Crvena zvezda Kombank 82-71 (19-17, 28-13, 19-13, 16-28)

Стефан Михайлов, треньор на Монтана 2003: »Изиграхме добър мач. Бяхме леко напрегнати в началото и допуснахме грешки. В втора и трета част надиграхме противника и заслужено се поздравихме с победа.«

Cinkarna Celje-Kraljevo 71-65 (26-12, 21-18, 8-19, 16-16)

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: »Dekleta lahko pohvalim za prvi polčas, ko sicer nismo odigrali ravno najbolje, a kljub temu vodili z visoko prednostjo. Drugi polčas smo slabo začeli in končali tretjo četrtino. Kraljevo se je približalo in tekmo naredilo še bolj zanimivo. Vendarle smo do konca nadzirali rezultat in prišli do zaslužene zmage.«

Dejan Kovačević, trener Kraljeva: »Prvenstveno bismo se zahvalili gradu Celje i klubu na prelepom gostoprimstvu. Po pitanju utakmice vidi se da smo ušli u grču i da nismo preneli sve ono što znamo jer sam umor i povrede određenih igrača, kreirao je rezultat u prvom poluvremenu, ali pored toga, zbili smo redove i ušli u treću četvrtinu na pravi način koja je uzrokovalo dosta trčanja i lakih koševa, što je velika stvar pogotovo što su treću i poslednju četvrtinu iznele igračice na koje će klub moći da računa u budućnosti.«

31/10 Trešnjevka 2009-Orlovi 18.45 CET (Dom sportova 2)
31/10 Budućnost Bemax-RMU Banovići 19.00 (Bemax Arena)