SF2: Beroe-Montana 2003 82-68 (QUOTES, GALLERY, VIDEO)

U prvom nacionalnom polufinalu WABA lige nakon 2013.godine, ukupno petom u povijesti lige, je Beroe pobjedio Montanu 2003 82-68 te će na trofej igrati reprizu finala iz Celja 2019., kada je pobjedio Budućnost Bemax sa 65-64.

Bugarski derbi su bolje otvorile gošče iz Montane, ali su nakon vodstva sa 13-6 bez koša ostale slijedećih šest minuti i nakon 13 uzastopnih poena Beroea se rezultatski nisu više vratile u utakmicu. Sredinom druge četvrtine su domače nakon vezanih sedam poena Jaklin Zlatanova otišle na 33-20  i do kraja utakmice se razlike nije više spustila na manje od 7 poena.

Prvi strijelac drugog polufinala WABA lige 2020/21 je bila Sarah Boothe sa 19 poena, Jaklin Zlatanova je završila sa 16 poena, 8 skokova i 4 blokade, Violina Kocheva je dodala 10 poena. Kod Beroea najefikasnije Isabela Lyra Ramona i Hristina Ivanova sa po 14 poena, Dimana Georgieva je ubacila 13 poena te Snežana Aleksić 11.

FULL STATS    GALLERY

Beroe-Montana 2003 82-68 (21-17, 20-12, 21-18, 20-21)

Beroe: Pendova DNP, *Dineva 4, *Kocheva 10 (4-4), Boyadhieva, *Zlatanova 16 (5-5), Koleva, Hristova 8, Ivanova 5 (3-3), *Tavic 8 (6-8), Delic 4 (2-2), Konstantinova 8 (6-6), *Boothe 19 (3-4). Coach: Gateva.

Montana 2003: *Stoycheva 2 (0-2), Williams, *Ramona 14 (4-4), Angelova DNP, Filipova, Petrova 8, Natskina 6 (2-2), Nikolova, *Georgieva 13 (2-2), *Aleksic 11 (3-4), *Ivanova 14 (1-2). Coach: Mihaylov.

Post-game Quotes:

Таня Гатевa, треньор на Берое:   AUDIO

Violina Kocheva, Берое:   AUDIO

Стефан Михайлов, треньор на Монтана 2003:   AUDIO

Nakon osam godina i peti puta u povijesti (2003., 2004., 2012. i 2013.) se u WABA ligi ponovo igra nacionalni polufinale. Na po dva hrvatska (Gospić-Šibenik, Gospić-Croatia) i srpska (Partizan-Voždovac, Partizan-Vojvodina) dolazi i bugarski sa utakmicom Beroe-Montana 2003.

Oba kluba su se u WABA ligu uključili sa sezonom 2016/17 . U međusobnim utakmicama je bolja Montana 2003 (6-4), ali zato Beroe ima naslov prvaka iz Celja 2019.godine.