Rekordna pobjeda Montane 2003

U 2.kolu WABA lige 2021/22 je Montana 2003 protiv RMU Banovića ostvarila svoju najvišu pobjedu u WABA ligi (100-45), u derbiju je Budućnost Bemax u drugom poluvrijemenu nadigrala Vojvodinu 021 (81-58), dok je Cinkarna Celje bila bolja od Badela 1862 (92-52).

Sutra se igraju utakmice Plamen Požega-Partizan 1953 (18.00) te u sklopu 7.kola RMU Banovići-Montana 2003 (17.00), dok je meč Basket Kam-Orlovi odgođen zbog zaraze koronavirusom u domačem timu.

WABA liga 2021/22 – 2.kolo, 6.X. / 2021-22 WABA League, Round 2, October 6

Skupina A / Group A

Vojvodina 021-Budućnost Bemax 58-81 (21-22, 17-16, 10-17, 10-26)

FULL STATS     VIDEO

Do sredine treće dionice gledala se izjednačena utakmica, Vojvodina je u 23. minutu imala 45:41, ali je Budućnost Bemax nevjerovatnom serijom 20:3 na četiri minuta prije kraja stigla do 71:48, čime je u laganom ritmu stigla do druge pobjede ove sezone.
Vladan Radović izrotirao je sve igračice, koje su dale doprinos pobjedi – bekovska linija bila je gotovo bez greške, Lazarević je još jednom pokazala koliko je napredovala, a Marković iako bez košgeterskog učinka imala veoma važnu ulogu u odbrani. Ipak, centralna figura duela u Novom Sadu bila Dragana Živković sa 30 poena, uz indeks od čak 38 za svojevrsni šou tajm…

Sam početak meča nagovijestio je da će se gledati neizvjestan duel. ,,Plave” su počele sa identičnom petorkom kao protiv Triglava (Leković, Savković, Živković, Đorđević i Lazarević), a iako su povele 10:5 nakon pet minuta igre, Vojvodina je uspjela da uđe u ritam ,,koš za koš”, najviše zahvaljujući neuravnoteženom sudijskom kriterijumu. Gotovo svaki napad Novosađanki bio je faul gošći, tako da je domaći sastav u prvih 18 minuta izveo čak 20 bacanja (realizovao 17), pa Podgoričanke nijesu mogle da naprave razliku.
Vojvodina je preko Amerikanke Lumis, nakon serije 6:0, prvi put povela 11:10, a nakon vođstva 21:20 u finišu prve četvrtine, ,,plave” su uspjele da odreaguju i u 14. minutu nakon vezanih poena Savković i Đorđević stignu do ,,plus 6” (31:25), što je bio povod da domaći trener Aleksandar Jovanović odmah uzme tajm-aut. Tri vezana napada i šest penala uslovili su da Novosađanke i preokrenu (35:33), ali se na veliki odmor otišlo sa egalom 38:38. Trener Vladan Radović u prvih 20 minuta već je izrotirao 10 igračica (šansu nijesu dobile samo Bajrović i Šćepanović), ali su glavnu ulogu imale Živković i Đorđević, koje su već do poluvremena bile dvocifrene.

Novosađanke su vodile do sredine treće dionice, a onda je uslijedila serija Podgoričanki. Vojvodina je vodila 45:41 u 23. minutu, da bi 35. bilo čak +23 za ,,plave”. Prvo je Đorđević vezala šest poena za preokret, da bi u finišu treće i početkom četvrte četvrtine svoj šou imala Dragana Živković. Kapitenka ,,plavih” vezala je čak 12 poena, a kada je postigla trojku u 32. minutu za 48:63 bilo je jasno da je meč prelomljen, a seriju je krunisala Bajrović, takođe hicem van linije 6,75 (48:68). Vojvodina je bila bez odgovora na zonski presing gošći (prvih sedam i po minuta četvrte četvrtine bila je bez koša), koje su agresivnom odbranom od sredine treće dionice do sredine posljednjeg kvartala riješile sve dileme u derbiju i na kraju čak stigle do ubjedljive pobjede, kojom su jasno pokazale da će iako bitno podmlađene opet imati ozbiljne ambicije. (Rajko Perović/pobjeda.me)

Aleksandar Jovanović, trener Vojvodine 021: »Teška utakmica za nas, skračen roster, odigrali smo dobro poluvreme, ali posle 25 minuta više nismo mogli da pariramo izuzetnoj jakoj ekipi Budućnosti Bemaxa. Pokušačemo da se oporavimo i zbijemo redove u nsarednim danima i vratimo se na pobednički kolosek. Čestitam gostima, bolji su u ovom trenutku.«

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Prvo poluvrijeme nijesmo bili na svom nivou, imali smo dosta grešaka, ali je u nastavku sve djelovalo drugačije. Rastrčali smo se, igrali mnogo bolju odbranu, iz tranzicije imali dosta lakih poena i na kraju je to uslovilo da dodjemo do lakih poena i ubjedljive pobjede.«

Basket Kam-Orlovi odgođeno/postponed

Feniks-Triglav 0-20

Skupina B / Group B

Montana 2003-RMU Banovići 100-45 (31-12, 30-5, 24-13, 15-15)

GALLERY     FULL STATS     VIDEO

Домакините поставиха ударно начало на срещата и за отрицателно време си изградиха солиден аванс, като в главни действащи лица се превърнаха Марая Кинг, Санта Ококуте-Балкойене, Борислава Денчева и Габриела Николова, които съсипаха съперноковата защита. В редиците на гостите цареше пълен хаос и това осигури възможността на монтанки да дръпнат с 19 точки в края на дебютната четвърт.
Нашите нямаха спиране във втората част и преднината им нарастваше с бързи темпове, а за това се погрижиха Димана Георгиева и Габриела Ангелова, които поеха щафетата от своите съотборнички. До края на полувремето босненките не намериха отговор и българките се оттеглиха в съблекалнята при категоричното 61-17.
След прекъсването действащите вицешампиони в женската А група продължиха да доминират и до финалната сирена не срещнаха проблеми. (novsport.com)

Manuel Markov, head coach of Montana 2003 : »Definitely a good game for our team. We realize that Banovichi have a very young team this season, but we were obliged to approach the opponent responsibly and with respect. We started the game very well – with a lot of aggression in defense and good intensity. Maybe the first quarter helped us to make the game easy for us. We tried to distribute the playing time among all the players. I’m not sure but there is no one with more than 20 minutes on the court. The young girls got involved well – they should know that when they practice well they will get time, but they have to win it for themselves. Borislava and Gabi Angelova were at a good level today, but they definitely have a lot of work to do. In tomorrow’s game the most important thing is not to underestimate – these are two completely different games and tomorrow we start from 0:0. It is important for us to win and come out healthy in this game. For now, we are focused only on the game tomorrow. After that we will think about the upcoming series.«

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Čestitam domaćoj ekipi na pobjedi. U najavi utakmice rekao sam da je velika razlika u kvaliteti i iskustvu a i prvi plej Amna Karić nije nastupila zbog povrede. Danas je 36 minuta na parketu provela Milica Dragičević uz 12 poena i 9 skokova koja ima samo 14 godina, igra na poziciji plejmejkera jer smatram da će se tako najbolje razvijati. Hvala protivničkom treneru što je igrao presing tri četvrtine utakmice znači da nas respektuje. Mi smo od ove utakmice imali korist koju ćemo kasnije materijalizovati. Sasvim je normalno da mlada ekipa u prvoj utakmici u prvenstvu i to još na strani ima malo i treme. Biće to već bolje sutra, siguran sam.«

Badel 1862-Cinkarna Celje 59-92 (14-21, 14-28, 19-22, 12-21)

„Баделки“ пружија отпор во првиот период од играта во кој гостинките од Словенија водеа со (21:14).

Но разликата во квалитетот, особено во „должината на ростерот“ стана видлива во вторито приод од игрта во кој словенечката екипа направи двојо поголема предност. И со право покажа дека и оваа сезона ќе атакува на трофејот во ова регионално натпреварување во женска конкуренција.

На полувремето, Цинкара Цеље веќе имаше и повеќе од убедливо водство од (49:28).

Во продолжението, играта повторно беше рамноправна. Ударниот двоец на Бадел 1862 Стојановска-Трајчевска доби нешто „поголем простор“. Тоа знаеше да го искористи (искомбинираа 27.поени во три дела од играта), и да одржува егал резултат во четвртината.

Но не и да „симне“ дел од високата негатива. Освен Димова и донекаде Кметовска (влезе во проблеми со личните грешки), немаа други кошаркарки кои тој отпор би го направиле и поголем, посилен. Освен доа, домашните кошаркарки во само три чеѕвртини од играта веќе имаа дури 27. загубени топки, незамисливо за едно вака силно натпреварување. (ksfm.mk)

Перо Стамески, тренерот во екипата на Бадел 1862: “Честитки на гостинската екипа, која одигра извонредно агресивен натпревар, и подолгата клупа и квалитет придонесоа за нивната победа. Исто честитки и на моите кошаркарки се трудеа максимално, но реалноста е таа и победи заслужено подобриот тим. Шансата за победа ќе ја бараме во натамошните натпревари во лигата.”

Damir Grgič, trener Cinkarne Celje:   AUDIO

Isabela Lyra Ramona, Cinkarna Celje:   AUDIO