ban-zve-dec2018

Pobjede gostiju

Prve dvije utakmice 9.kola WABA lige 2018/19 su završene pobjedama gostiju. Crvena zvezda je bila bolja od RMU Banovića sa 92-77, a Triglav od Trešnjevke 2009 sa 64-52.

Utakmica Cinkarna Celje -Budućnost Bemax se igra u nedjelju.

Beroe i Montana 2003 su slobodni.

9.kolo WABA lige 2018/19, 12.XII. – 2018-19 WABA League, Round 9, Dec. 12

RMU Banovići-Crvena zvezda 77-92 (17-34, 18-22, 21-14, 21-22)

STATS     VIDEO

Goran Jurčenko, trener RMU Banovića: »Zadovoljan sam što smo pokazali zube u trećoj četvrtini i da možemo igrati protiv jedne ovakve ekipe. Međutim bili smo u grču cijelo prvo poluvrijeme, imali smo mnogo izgubljenih lopti, što se evo iz utakmice u utakmicu pokazuje kao naša najveća mana i što nas košta pobjeda u malo jačim utakmicama. Ekipi Crvene zvezde čestitam na pobjedi, fer i korektnoj igri. Pokazale su svoju snagu i zašto su prvi na tabeli.«

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde:  »Ove  sezone je praksa da domaćin odigra prvo poluvrijeme lošije, ali zato u drugom pokaže karakter. Ekipa RMU Banovića je odlična, imaju taj karakter i ne predaju se do kraja, što je jako dobro. Bez obzir na rezultat, sve vrijeme ova utakmica je bila neizvjesna. Bili smo u potencijaloj opasnosti dug period, trebalo je da domaća ekipa da dvije trojke, da mi promašimo neki šut i vrlo lako smo mogli izgubiti. Moja ekipa je nešto kvalitetnija, ali mlada i još mora naučiti kako da privode utakmice kraju.«

Trešnjevka 2009-Triglav 52-64 (15-17, 11-10, 13-19, 13-18)

Ernest Novak, trener Triglava: »Ne morem biti zadovoljen s tem, kar smo prikazali. Ponovno smo izgubili skok in to suvereno,  kar je neverjetno, in zgrešili smo preveč odprtih metov.«