WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

Pobjeda sa jednim ubačenim penalom

U prvoj utakmici odloženog 6.kola WABA lige 2020/21, ujedno i dvomeča Budućnosti Bemaxa i Partizana 1953, je pobjeda 82-57 očekivano pripala šampionkama. Podgoričanke su u Zemunu bile nominalni domaćin te su pogodile samo jedno slobodno bacanja (!), ali su ponovo u strijelcima imale svih 12 igračica.

U prve četiri minute su se ekipe čak 10 puta izmjenile u vodstvu, da bi uslijedila serija »vučica« 24-4 za velikih 38-20 već sredinom druge četvrtine i komotan nastavak utakmice.

U centru Master sutra s početkom u 16.sati Partizan 1953 i Budućnost Bemax unaprijed igraju još utakmicu 13.kola (LIVE STREAM, LIVE STATS).

WABA lige 2020/21 – 6.kolo, 28.XII. / 2020-21 WABA League, Round 6, Dec. 28
Budućnost Bemax-Partizan 1953 82-57 (25-18, 22-16, 15-8, 20-15)   FULL STATS

Sladjan Ivić, trener Partizana 1953:   AUDIO

Branka Luković, Partizan 1953:   AUDIO

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa:   AUDIO

Milena Jakšić, Budućnost Bemax:   AUDIO

Iznenađenje ne da se nije dogodilo, nego nije bilo ni najmanjih naznaka da se može desiti u ,,Master” dvorani, gdje su košarkašice Budućnost Bemaxa ,,glumile” domaćina Partizanu, koji je bio lak plijen za ,,plave” 82:57.

Kakva – takva neivjesnost trajala je samo do sedmog minuta (16:14 za Partizan), a sve nakon toga bilo je u znaku totalne dominacije regionalnog šampiona, koji je agresivnom odbranom, sjajnom igrom u tranziciji i dominacijom u reketu napravio seriju 24:4 za osam i po minuta za +18 (38:20) sredinom druge dionice, čime je bilo jasno da će Budućnost Bemax odigrati još jedan u meč sa jednim smjernom…

Beograđanke su u početku igrale koš za koš,a posljednje vođstvo imale su u šestom minutu, kada su nakon trojke Vučković povele16:14. Međutim, Podgoričanke su nakon igre iz pika i odličnih akcija za centre, lakim poenima iz reketa (postigle 10 poena Bura i Đorđević u prvih pet minuta), da bi nakon toga i bekovi dali svoj značaj. Trojka Jakšić u osmom minutu dodatno je ,,probudila” Podgoričanke, koje su zaigrale mnogo jaču odbranu, pa nakon što su u prvih šest minuta primile 16 poena, u narednih skoro 9 primile su samo četiri. Veliku minutažu imale su mlađe igračice – Živković je na startu druge dionice vezala sedam poena, a nakon što je Babić pogodila za dva ,,plave” su stigle u 15.minutu do +18 (38:20).

Partizan je uspio da napravi određenu reakciju, da se vrati na 10 (44:34), ali je Jakšić na kraju prvog poluvremena ubacila trojku, početkom nastavka van linije 6,75 pogodile su dva puta Mitašinović i Babić, pa je u 28.minutu bilo i +22 (58:36).

Iako je Vladan Radoviću rotaciji značajnu minutažu dao mlađim igračicama, Podgoričanke su održavale veliku prednost, a željne dokazivanje najmlađe (Leković, Radonjić, Savković, Drobnjak i Bigović) dale su dodatan značaj očekivanom brejkom, kojom je crnogorski šampion potvrdio prvo mjesto i sve bolje ritam i formu. (pobjeda.me/Rajko Perović)

Buducnost Bemax hit only one free-throw to beat Partizan 1953

Buducnost Bemax made just one free throw during the whole game (!!!), but outscored Partizan 1953 by 82-57 in the postponed game of the Round 6. Andzelika Mitrasinovic finished with 14 points and Milena Jaksic added 12 for the Montenegrin team which had all 12 players score.

There were ten lead changes in the opening four minutes before Buducnost started their 24-4 run spanning the first and second quarters to go up 38-20. Partizan cut the deficit to 34-44 before the break, but Buducnost responded with a 14-2 run and had their largest of the lead at 82-55.

Partizan committed 29 turnovers. Branka Lukovic led all scorers with 17 points, Nevena Vuckovic and Sofija Olic both posted 10 points.