Plamen Požega i Badel 1862 iznenadili

Danas je odigrano kompletno 5.kolo skupine B u kojoj nema više neporaženih ekipa.

Plamen Požega je na domaćem parketu sa samo šest igračica iznenadila vodeću Montanu 2003 (82-77). Badel 1862 je sa odličnim rolama igračica sa klupe u Beogradu šokirao Partizan 1953 (73-70), dok je Cinkarna Celje protiv RMU Banovića (122-60) ostvarila svoju rekordnu te ujedno četvrti najvišu pobjedu u povijesti WABA lige.

U jedinoj utakmici skupine je Vojvodina 021 u gostima nadigrala Triglav sa 68-61, nakon što je u već prvoj četvrtini postigla 20 uzastopnih poena.

Sutra se igra još derbi Budućnost Bemax-Orlovi, dok Basket Kam upisuje prvu (administrativnu) pobjedu zbog odustajanja Feniksa.

WABA liga 2021/22 – 5.kolo, 27.X. / 2021-22 WABA League, Round 5, October 27

Skupina A / Group A
Triglav-Vojvodina 021 61-68 (7-22, 11-17, 22-14, 21.15)

FULL STATS      FULL GAME VIDEO

Gašper Sluga, trener Triglava: “Čestitke nasprotniku za zmago. Napadalno smo bili v prvem polčasu premalo konkretni. V drugih dvajsetih minutah smo pokazali svojo kvaliteto, a nam je zmanjkalo časa za popoln preobrat.”

Budućnost Bemax-Orlovi 28/10 (Podgorica/Bemax Arena)
Feniks-Basket Kam 0-20 w.o.

Skupina B / Group B
Partizan 1953-Badel 1862 70-73 (26-14, 9-21, 14-17, 21-21)

GALLERY     FULL STATS      FULL GAME VIDEO

Posle ujednačenog starta tim Slađana Ivića je vezao 12 poena i poveo sa 26:13 u 10. minutu. Iako je Partizan 1953 i u narednim minutama držao vođstvo, gošće su iz minuta u minut smanjivale zaostatak i u finišu druge četvrtine stigle do izjednačenja – 35:35.

U drugih 20 minuta smo gledali izjednačenu utakmicu sa puno rezultatskih preokreta.

Sam finiš meča crno-bele nisu odigrale na nivou potrebnom da pobede. Promašile su čak sedam slobodnih bacanja u poslednjim minutama, što ih je puno koštalo.

Sa druge strane, gošće su iskoristile fizičku prednost ispod koša i potpuno nadskočile crno-bele. Gošće su postigle i 52 poena iz reketa, što je na kraju presudilo. (kosarka24.rs)

Sladjan Ivić, trener Partizana 1953: “Ekipa Badela 1862 je  pobedila. Iiskrene cestitke za tim koji se nije predavao ni u trenucima kada smo bili dominantni igrom i rezultatom. Iako smo imali lošiji šut, sebe smo pobedili nekim osnovnim greškama i veoma slabim procentom šuta sa linije slobodnih bacanja, baš u trenucima kada se lomio rezultat. Izlazak iz igre igračice koja igra ispod koša Marjanović, je bio možda i presudni trenutak jer bez visokog igrača nismo mogli da pariramo. Igračica gostujučeg tima na poziciji 5  Kmetovska sa svojih 31 poenom pokazala je šta znaći kada ekipa ima dominantnog centra. Mi smo imali problem sa tri rovite igračice, stegle su zube i odigrale, ali polako kroz do sada odigranih utakmica, pokazuje se umor tima koji igra dva takmičenja. Napomena da svi timovi koji igraju WABA ligu imaju slabije domaće lige u odnosu na nas, jer praktično mi igramo jake utakmice u domaćoj ligi i to polako postaje problem zbog zamora tima. Međutim, rekoh da će biti i pobeda i poraza, moramo prebroditi opterečenje i umor koji nas prati.”

Pero Stameski, trener Badela 1862: “Dobar i neizvesen natprevar. Čestitki do domakinot i do našite devojki na borbenata i požrtvuvana igra.”

Cinkarna Celje-RMU Banovići 122-50 (33-8, 34-13, 27-14, 28-15)

GALLERY     FULL STATS      FULL GAME VIDEO

Blaža Čeh, Cinkarna Celje:     AUDIO

Isabela Lyra Ramona, Cinkarna Celje:     AUDIO

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi.«

Plamen Požega-Montana 82-77 (18-12, 22-14, 21-19, 21-32)

Vladimir Englman, trener Plamena Požege:   AUDIO

Bhrea Chanel Griffin, Plamen Požega:   AUDIO

Manuel Markov, trener Montane 2003:   AUDIO

Hristina Ivanova, Montana 2003:   AUDIO