partizan 2016

Partizan 1953 ubedljiv u Kraljevu

U derbiju fenjeraša grupe A je prvu pobedu u WABA ligi 2016/17 ostvario Partizan 1953. Crno-bele su na gostovanju kod Kraljeva u zaostalom meču 4.kola pobedile sa 77-67, nakon što su vodile od početka do kraja i time imaju bolje izglede za ulazak u Superligu Top 8.

Zaostala utakmica 4.kola – grupa B / Postponed game of Round 4 – Group B

Kraljevo-Partizan 1953 67:77 (14:27, 14:22, 19:15, 20:13)

Kraljevo: Jozić 4 (0-2), Stefanović -, *Bajić 26 (3-6), Mihailović, *Janković, Rajić 5 (0-2), Ahoefa 7 (3-4). Šerić, *Katić 16 (4-4), *Radić 5 (2-2), *Paunović 4 (2-2).

Partizan 1953: Čirimanović -, Luković 2 (2-2), Petrović 4, *Špikić 14 (3-4), *Čulafić 15 (3-4), *Živadinović 9 (2-4), *Milovanović 10, Stojanović -, Mitić 3 (1-2), *Matić 20 (4-6), Todorović -, Miletić.

Utakmica je donela dva različita poluvremena, prvo u kome je dominirao gost i drugo u kome je domaćin bio na pragu senzacionalnog preokreta.

Predvođen iskusnim tandemom Milovanović-Matić gošće su otvorile utakmicu sa sedam vezanih poena. Kraljevo je uzvratilo sa pet vezanih poena, ali nije dugo izdržalo. Partizan je već u 6. minutu stigao do dvocifrene prednosti (15:5), a do najvećeg vođstva u ovom delu igre od 15 poena (27:12) stigao u 9. minutu.

Serijom od osam vezanih poena crno-bele su u 14. minutu povele sa 37:16. Dvadesetak poena viška crno-bele su sigurno držale do kraja poluvremena kada je na semaforu stajao rezultat 49:28.

Treći period nije doneo veće rezultatske oscilacije. Partizan je u jednom trenutku imao 23 poena viška, Kraljevo stiglo na 15 poena zaostatka, da bi rivali u poslednju četvrtinu ušli sa rezultatom 64:47 u korist crno-belih.

Činilo se da je 17 poena viška dovoljno da iskusna ekipa Partizana meč lagano privede kraju. Međutim, usledio je period dominacije domaćeg tima koji je između 33. i 37. minuta napravio seriju 14:1 i prišao na dva poena minusa posle trojke Tamare Bajić – 65:67.

U uzbudljivom finišu Partizan je preko Milovanović i Matić uspeo da spreči potpuni preokret, a tačku na utakmicu stavila je Milana Živadinović koja je pogodila trojku sa centra uz zvuk sirene. (kosarka24.rs)

Miroslav Kanjevac, trener Partizana 1953: »Posle dominantne igre u prvom poluvremenu i stagnacije u trećoj četvrtini, u poslednoj deonici smo popustili u odbrani i dozvolili da Kraljevo napravi priključak. Završnica utakmice je privedena kraju na iskustvo naše ekipe.«