par-kra

Partizan 1953 opet dobio Kraljevo za Superligu

Novom pobedom nad Kraljevom (72:60) u unapred odigranoj utakmici 9.kola grupe A WABA lige 2016/17 je Partizan 1953 praktički već obezbedio Superligu Top 8.

Grupa A – 9.kolo / Group A – Round 9

Partizan 1953-Kraljevo 72:60 (18:5, 26:20, 19:19, 9:16)

Partizan 1953: Čirimanović, Luković 4, Petrović 9 (1-2), Đorđević, *Špikić 4, *Čulafić 5, *Živadinović 4, *Milovanović 14 (2-2), Stojanović, Mitić 10, *Matić 22 (6-7), Todorović.

Kraljevo: Trisović -, Jozić -, Stefanović 5, *Bajić 18 (4-5), *Mihailović 4, Rajić -, Ahoefa 9, *Šerić 13 (2-3), Katić -, *Radić 9 (2-4), *Paunović 3.

Crno-bele su bez većih problema održavale prednost u drugoj četvrtini, da bi bolje finiširale ovaj period i na poluvreme otišle sa 19 poena viška – 44:25.

Kraljevčanke nisu uspele početkom drugog poluvremena da naprave neki veći pomak, kao što je to bio slučaj u prvom meču kada su uspele da se vrate u meč posle velikog minusa i naprave meč uzbudljivijim. Crno-bele su rutinski tokom treće i četvrte četvrtine održavale 20-tak poena viška, a sve što su gošće uspele jeste da u finišu ublaže poraz.(kosarka24.rs)

Miroslav Kanjevac, trener Partizana 1953: »Očekivana pobeda u kojoj su sve igračice dobile minutažu. S obzirom da je Kraljevo došlo u oslabljenom sastavu, mi smo odigrali koliko je bilo potrebno za pobedu. Čestitam Kraljevu za fer igri i hvala vernim grobarima za podršku.«

Igor Vujović, trener Kraljeva: »Došli smo oslabljeni i nismo mogli da pružimo jači otpor zbog nedostatka rotacije.Čestitam protivniku na pobedi i fer i korektnoj igri.«