Orlovi promovirali Beroe

Posljednji, četvrti sudionik Final-Foura WABA lige 2019/20 je aktualni šampion Beroe koji je prošao već porazom Kraljeva kod Orlova u pretposljednjem, 17.kolu lige.

Kraljevo je na poluvrijemenu imalo čak 22 poena prednosti, ali su Orlovi zonskom obranom napravili jedan največih preokreta u povijesti WABA lige i sa tri slobodna bacanja Tamare Rajić nekoliko sekundi prije kraja utakmice ostvarili već treću uzastopnu domaću pobjedu.

Beroe je Final-Four potvrdio visokom pobjedom 93-69 kod RMU Banovića te je sve igračice imao u statističkim kolonama poena i skokova. Cinkarna Celje je u borbi za naslov prvaka regularnog dijela sezone nadigrala Montanu 2003 (69-47), dok je Trešnjevka 2009 bila uvjerljivo bolja od Crvene zvezde Kombank (81-62).

Kolo sutra završavaju Budućnost Bemax i Partizan 1953.

WABA liga 2019/20 – 17.kolo, 26.II. / 2019-20 WABA League, Round 17, February 26
Orlovi-Kraljevo 71-70 (14-25, 13-24, 25-11, 19-10)

STATS     VIDEO

Dragana Svitlica, trener Orlova: “Čestitke mojoj ekipi. Preponosna sam na ovu pobjedu, karakter moje ekipe i što nisu odustale do posljednje sekunde.”

Dejan Kovačević, trener Kraljeva: »Čestitamo domaćinima na pobedi. Dobro otvaranje utakmice našeg tima, ali smo drugo poluvreme naglo stali i nismo našli rešenje za njihovu zonu, što je na kraju i prouzrokovalo krajnji rezultat.«

Trešnjevka 2009-Crvena zvezda Kombank 81-62 (19-11, 16-19, 26-20, 20-12)

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Sve što smo dogovarali i trenirali u pripremi ove utakmice uspjeli smo večim dijelom ostvariti i na terenu. Pomoglo je i što smo napokon bili gotovo kompletni. Veseli da smo igrali dobro uoči vaznih utakmica koje nas očekuju u slijedecem periodu. Zahvaljujem Crvenoj zvezdi Kombank na fer i korektnoj utakmici.«

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde Kombank: »Stigao nas je umor usled igranja velikog broja utakmica i kratkog rostera. Domaćin je odlicno igrao.«

Cinkarna Celje-Montana 2003 69-47 (23-8, 20-9, 15-18, 11-12)

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: AUDIO

Стефан Михайлов, треньор на Монтана 2003: AUDIO

RMU Banovići-Beroe 69-93 (14-31, 22-27, 10-19, 23-16)

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: AUDIO

Таня Гатева, треньор на Берое Стара Загорa: AUDIO

27/02 Budućnost Bemax-Partizan 1953 19.00 CET (Bemax Arena)