WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

Orlovi prejaki za Partizan 1953

U zaostaloj utakmici 7.kola WABA lige 2020/21 su Orlovi u Zemunu protiv Partizana 1953 sa glatkih 91-71 prvi puta zvanično  pobjedili u gostima (sredinom XI.mjeseca 2021. su u Celju protiv Cinkarne bili nominalni domaćin). Banjalučanke su vodile od početka do kraja i put do trijumfa trasirale serijom 26-7 za visokih 33-13 na početku druge četvrtine.

Partizan 1953 i Orlovi će sutra s početkom u 14.30 u SC Master odigrati još utakmicu 14.kola, u kojoj će nominalni domaćin biti Orlovi.

WABA liga 2020/21 – 7.kolo, 8.II. / 2020-21 WABA League, Round 7, Feb. 8
Partizan 1953-Orlovi 71-91 (11-24, 22-30, 22-25, 16-12)   FULL STATS

Sladjan Ivić, trener Partizana 1953: “Čestitam ekipi Orlova na pobedi, u kojoj su dominirali u svim elementima igre. Očigledno da nam pauza od prošle nedelje nije koristila. Iako smo bili nekompletni za trening, to nije uopšte opravdanje za prikazanu igru. Zakazali smo u osnovnim elementima trčanja i borbenosti, a bez toga je nemoguče pobediti bilo koju ekipu. Sam ulazak u meč sa pristupom “lako do pobede” pokazao se već u  prvoj četvrtini, gde smo olako propustili osnovne šuteve i dodavanja i praktično izgubili utakmicu u toj četvrtini. Izgledali smo kao da smo prvi put na terenu. Gošče su nametnule svoj ritam igre i svojim iskustvom pokazale kvalitet. Ristić, Rajić, Domuzin,Erak, Svitlica, Gligić pokazuju odličan kvalitet igre  iz utakmice u utakmicu.”

Marina Stojić, Partizan 1953:   AUDIO

Dragana Svitlica, trener Orlova:   AUDIO

Tamara Rajić, Orlovi:   AUDIO

Orlovi never trailed in a huge road win

Orlovi never trailed in a 91-71 road win over Partizan 1953 in postponed game of Round 7. The Bosnian team took control of the game behind a 26-5 run for a 33-13 lead early in the second quarter and had their largest lead of the night a 89-58 midway through the final quarter.

Orlovi shot 56-percent (40-of-71) from the field and produced 30 assists. Tamara Rajic scored 21 points on shooting 9-of-12 from the field, Vladinka Erak added 19 points, Dragana Domuzin finished with 14 points and 7 assists and Andjela Gligic poured in 11 points without a miss and 6 rebounds and 6 assists.

Partizan 1953 had more offensive rebounds (22) than defensive (20), but shot just 26-80, 33-percent. Sofija Olic finished with 19 points, Marina Stojic came off the bench for 14 points, Branka Lukovic collected 13 points and 11 rebounds and Nevena Vuckovic scored 12 points.