Orlovi iznenadili Beroe

Prve utakmice 15.kola WABA lige 2019/20 su donijele daleko najveće iznenađenje sezone. Orlovi su na domaćem parketu iznenadili aktualnog prvaka Beroe i uvjerljivom pobjedom 96-78 dodatno zakomplicirali trku za plasman na Final-Four.

Budućnost Bemax je nakon silovitog starta (29-12) tek u završnici serijom 12-3 slomila Kraljevo (70-66) te joj za ulazak na završni turnir treba samo još jedna pobjeda.

Utakmica Cinkarna Celje-Crvena zvezda Kombank nije odigrana, jer gošče iz Beograda nisu putovale u Celje.

Sutra igraju Montana 2003 i Partizan 1953, a kolo tek slijedeći tjedan završavaju Trešnjevka 2009 i RMU Banovići.

WABA liga 2019/20 – 15.kolo, 29.I. / 2019-20 WABA League, Round 15, January 29

Orlovi-Beroe 96-78 (26-32, 34-13, 17-17, 19-16)

STATS     VIDEO

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Čestitke svojoj ekipi na zasluženoj pobjedi.«

Tanya Gateva, trener Beroea: »Odigrali smo lošu utakmicu. Možda su moje igračice potcijenile protivnika. Orlovi su vrlo dobro šutirali za tri poena i zaslužuju čestitke za pobedu.«

Cinkarna Celje-Crvena zvezda Kombank neodigrano

VIDEO

Crvena zvezda Kombank nije došla na utakmicu u Celje s obrazloženjem, da je osam igračica ozbiljno povređeno ili bolesno te da su na mini pripreme mlađih selekcija nacionalnog tima Srbije pozvane četiri kadetkinje i juniorke koje su na licenčnom spisku prvog tima.

Budućnost Bemax-Kraljevo 70-66 (27-12, 15-18, 14-26, 14-10)

STATS     VIDEO-1st HALF     VIDEO-2nd HALF

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: „Zaista imamo razloga za zadovoljstvo. Meč je bio očekivano težak. Znali smo da Kraljevo ima kvalitet da odigra ovakav meč, da može da nam napravi probleme, ali smo nakon mini krize u trećoj dionici odreagovali na pravi način. Vidjelo se koliko nam nedostaje prvi plej Mitrašinović u organizaciji napada, ali su mlade igračice dobile veću minutažu i važnu ulogu u ovakvom duelu. Sada je i teoretski osiguran plasman na završni turnir i igračice zaista zaslužuju čestitke. «

Dejan Kovačević, trener Kraljeva: »Loše otvaranje utakmice za naš tim i to je prouzrokovalo loš rezultat na poluvremenu. Uspeli smo da se vratimo do kraja treće deonice, ali smo u poslednoj četvrtini pali i nismo uspeli da odnesemo pobedu sa gostujućeg terena. Čestitamo domaćinima na pobedi!«

30/01 Montana 2003-Partizan 1953 17.30 LT/16.30 CET (Mladost)
05/02 Trešnjevka 2009-RMU Banovići 17.45 CET (Dom sportova 2)