Nema više neporaženih

Nakon prve utakmice nekompletnog 7.kola WABA lige 2020/21 nema više neporaženih ekipa. Montana 2003 je i na petom gostovanju u Celju ostala praznih ruku te neočekivano od mlade ekipe Cinkarne Celje izgubila 72-78.

U utakmici sa samo četiri promjene vodstva su domaće na prijelazu iz prve u drugu četvrtinu sa devet uzastopnih poena za vodstvo 27-21 preuzele rezultatsku kontrolu u nastavku samo jednom bile u zaostatku. U 34.minuti kod 61-63, ali je zatim Lea Debelak vezala dva pogođena šuta za tri poena s kojima je započela parcijalnu seriju 17-6 za mirnu završnicu.

U nastavku 7.kola u četvrtak igraju RMU Banovići-Budućnost Bemax (19.15), dok su utakmice  Beroe-Vojvodina 021 i Partizan 1953-Orlovi odgođeni zboga obaveza oba srpska klubova u nacionalnom prvenstvu.