Nema više neporaženih

Montana 2003 je u jednom tjednu pobjedila obje neporažene ekipe. Nakon Beroa je u 8.kolu WABA lige 2019/20 bila bolja i od Cinkarne Celje sa 84-79, nakon što je anulirala čak 16 poena zaostatka te posljednje dvije minute završila serijom 8-2.

U ostalim utakmicama visoki trijumfi domaćina Kraljeva, Beroea i Crvene zvezde.

Kolo sutra zatvaraju Partizan 1953 i Budućnost Bemax.

WABA liga 2019/20 – 8.kolo, 4.XII. / 2019-20 WABA League, Round 8, December 4

Kraljevo-Orlovi 83-49 (30-10, 20-13, 24-14, 9-12)

STATS     VIDEO

Dejan Kovačević, trener Kraljeva: »S obzirom da ekipa Orlova nije bila u kompletnom sastavu dobili smo utakmicu većom razlikom od očekivane. Raduje povratak povređenih igračica i njihov  doprinos pobedi. Nastavljamo da podižemo nivo igre kako se prvenstvo odvija. «

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Čestitam Domaćoj ekipi na zasluženoj pobedi i fer igri. Razlika je mogla biti i manja, ali nismo bili kompletni u ovoj utakmici. «

Beroe-RMU Banovići 107-68 (30-19, 29-10, 29-14, 19-25)

Montana 2003-Cinkarna Celje 84-79 (17-26, 18-23, 22-13, 27-17)

Стефан Михайлов, треньор на Монтана 2003: »Хубава и важна победа за нас в здрав мач. Започнах ме мача много разсеяно и лежерно в защита и позволихме на противтика да ни вземе много борби в нападение през първото полувреме и да реализира лесни точки. През второто полувреме с много борба и старание в защита и правилни решения в нападение успяхме да изравним резултата и да вземем победата в последните три минути.«

Damir Grgić, trener Cinkarna Celje: »Čestitke Montani 2003 za zmago. Prvi polčas z naše strani odličen v napadu, v drugem nismo našli rešitev za odlično igro slovenske reprezentantke Tine Trebec. Moramo dati glave gor, analizirati igro in se dobro pripraviti na ekipo Beroe.«

Crvena zvezda Kombank-Trešnjevka 2009 89-61 (21-22, 11-15, 27-10, 30-14)

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde Kombank: »Promena pristupa u drugom poluvremenu donela nam je ubedljivu pobedu.«

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »U prvom poluvrijemenu uspjevali smo se oduprijeti agresiji domaće ekipe. Kad smo izgubili organizaciju igre u drugom poluvrijemenu nismo više kontrolirali utakmicu. Čestitam domačinu na zasluženoj pobjedi.«

05/12 Partizan 1953-Budućnost Bemax 15.30 CET (Vizura)