WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

Nekompletno 6.kolo (LIVE)

Zbog obaveza Partizana 1953 i Vojvodine 021 u nacionalnom prvenstvu će 6.kolo WABA lige 2021/22 u redovnom terminu biti nekompletno.

Danas se tako igraju utakmice Montana 2003-Badel 1862 (17.00), Plamen Požega-RMU Banovići (18.00) i Triglav-Budućnost Bemax (20.15).

Preostale dvije utakmice Vojvodine 021-Basket Kam (11.XI.) i Cinkarna Celje-Partizan 1953 (17.XI.) su predelegirane u predstojeću stanku zbog reprezentativnih kvalifikacija za Prvenstvo Europe.

Orlovima je zbog odustajanja gradskog rivala Feniksa upisana administrativna pobjeda 20-0.

WABA liga 2021/22 – 6.kolo, 3.XI. / 2021-22 WABA League, Round 6, November 3

Skupina A / Group A
Triglav-Budućnost Bemax 20.15 CET (Kranj/Planina)

LIVE STATS     LIVE STREAM

Gašper Sluga, trener Triglava: »Ekipa Budućnosti Bemaxa nas je v prvem krogu visoko ugnala. Po mojem mnenju smo v tem obdobju naredili korak naprej, kar si želimo pokazati tudi na domačem parketu in tako popraviti vtis iz prve medsebojne tekme.«

Marija Leković, Budućnost Bemax: »Utakmica protiv Orlova je pokazala da smo u sjajnoj formi i idealnom ritmu. Iako je bilo određenih problema, što zbog povreda i bolesti, često nijesmo bile kompletne na treninzima, odradili smo izuzetno dobar meč i pokazale da iako podmlađene imamo šta da pokažemo. Upravo taj ubjedljiv trijumf dodatno nam je podigao samopouzdanje i ulio motiv da ostavimo što bolji utisak na gostovanju Triglavu, gdje želimo da pobjedom dočekamo pauzu uoči reprezentativnih obaveza i pokažemo da smo zaista najbolje u našoj grupi.«

Zorana Radonjić, Budućnost Bemax: »Nema opuštanja, znamo da je Triglav neugodan, posebno na svom terenu. Moramo od prvog minuta nametnuti svoj stil, igrati agresivnu odbranu i nastojati da rivala uvedemo u svoj ritam.  Dobro radimo i vjerujem da ćemo nastaviti pobjedničku seriju.«

11/11 Vojvodina 021-Basket Kam 16.30 CET (Novi Sad/Petrovaradin)
Feniks-Orlovi 0-20 w.o.

Skupina B / Group B
Montana 2003-Badel 1862 18.00 LT/17.00 CET (Montana/Mladost)

Manuel Markov, coach of Montana 2003: »We have a game with Badel 1862 team that has definitely improved its game from our first visit against them with which we started the season in the WABA League. A team that has experienced players who have great synchrony with each other on the floor. We, for our part, have drawn our conclusions from our game in Skopje, where we admitted some weaknesses at the beginning and especially in the last few minutes. I hope we show our best and play a good game.«

Перо Стамески, тренерот во екипата на Бадел 1862: »Утре не очекува исклучително тежок натпревар против екипата на Монтана 2003,која воедно е и лидер на табелата со само еден загубен натпревар. Монтана 2003 има многу квалитетен и искусен состав,покриена на сите позиции,и ќе биде вистински предизвик играњето на гостински терен. Во првиот меѓусебен натпревар одигравме добро, и нема причина да не одиграме и овој пат добар натпревар, со многу борбеност,дисциплина и концентрација, и на крајот секако нека победи подобрата екипа.«

Plamen Požega-RMU Banovići 18.00 CET (Požega/Tomislav Pirc)

Vladimir Englman, trener Plamen Požege: »U ovoj utakmici očekujem pristup svojih igračica kao i do sada . Nadam se pozitivnom rezultatu i da će mo imati prilike koju minutu dati i mlađim igracicama.«

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Očekuje nas utakmica sa novajlijom koji je pokazao da može odigrati vrhunske utakmice protiv Montane 2003 pa i protiv Partizana 1953 prve tri četvrtine. Svakako su odlično odigrali u Skoplju jako dobro i ja im čestitam na tome. Međutim, mi gledamo samo sebe i znamo svoj put i cilj, mlada ekipa koja sazrijeva polako i napreduje svaku utakmicu. Mi za sada dobro izgledamo u domaćoj ligi i to je naš prioritet a u WABA ligi generalno pa i sutra želimo da gledamo pojedinačno situacije da bolje reagujemo i čitamo igru. Mlada ekipa će steći iskustvo i sigurnost za neka buduća vremena. Kao što rekoh i pre sedam dana, koji god rezultat bude mi smo pobjednici.«

17/11 Cinkarna Celje-Partizan 1953 18.00 CET (Celje/Gimnazija Center)