WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

tre-bud-mar2019

Na Final-Four još Cinkarna Celje

Očekivanom i visokom (113:49) visokom pobjedom Budućnosti Bemaxa na gostovanje kod Trešnjevke 2009 u zaostaloj utakmici 17.kola WABA lige 2018/19, s kojom je završen regularni deo sezone, je četvrti sudionik Final-Four postala Cinkarna Celje. Slovenke na 4.mjestu imaju isti skor 9-5 kao Montana 2003, ali su bolje u međusobnim utakmicama (67-70, 85-68).

Trešnjevka 2009 je završila na posljednjem mjestu bez pobjedu, što se je Zagrepčankama dogodilo i u sezoni u WABA ligi 2015/16.

Final-Four se igra 23. i 24.III. u Celju. Polufinalni parovi su Crvena zvezda-Budućnost Bemax (15.00) i Beroe-Cinkarna Celje (19.00).

18.kolo WABA lige 2018/19, 13.III. – 2018-19 WABA League, Round 18, March 13

Trešnjevka 2009-Budućnost Bemax 49-113 (15-37, 13-26, 12-18, 9-32)

STATS     VIDEO

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: “Utakmicu smo odigrali bez obje organizatorice igre Nike Muhl (ozljeda) i Ivane Ujević (bolest), te Cassidy Clark (ozljeda) i taj se nedostatak osjetio prvenstveno u organizaciji igre. Prvo poluvrijeme odigrali smo potpuno beskrvno i neambiciozno u obrani. Na to smo ukazali igračicama u poluvremenu i zahvaljujući njihovom ozbiljnijem i agresivnijem pristupu, 3. četvrtina izgledala je pristojno i rezultatski i dojmom. Do kraja dali smo priliku svim igračicama i nažalost visokim porazom zaključili ovogodišnje nastupe u WABA ligi, koji povremeno dojmom nisu bili tako loši, ali rezultatski nismo uspjeli učiniti ništa. Odlazak pet igračica u SAD i odlazak na operaciju Katavić donio nam je preveliki kvalitativni pad, koji se jasno odrazio i na rezultatu, koji nije ni približno na razini prošlogodišnjeg ulaska u drugi krug lige.”

Goran Bošković, trener Budućnosti Bemaxa:Opravdali smo ulogu favorita, imamo kvalitete. Iskoristili smo utakmicu kao pripremu za Final Four.”

Cinkarna Celje-Crvena zvezda 93-51 (24-14, 22-24, 22-10, 25-3) – 27/02

Montana 2003-Triglav 74-57 (19-15, 14-17, 28-8, 13-17) – 01/03