Lake pobjede gostiju

Partizan 1953 i Plamen Požega su u 4.kolu WABA lige 2021/22 na gostovanjima u Banovićima i Skopju ostvarili uvjerljive pobjede.

Utakmica grupe A Basket Kam-Budućnost Bemax je odložena na XII.mjesec, Vojvodini 021 je upisana administrativna pobjeda zbog odustajanja Feniksa, dok su jučer Orlovi i Montana 2003 ostvarili nove pobjede u dramatičnim okolnosti, jer je protiv slovenskih klubova Triglava i Cinkarne Celje presudila jedna lopta.

WABA liga 2021/22 – 4.kolo, 20.X. / 2021-22 WABA League, Round 4, October 20

Skupina B / Group B
RMU Banovići-Partizan 58-96 (7-34, 12-18, 17-14, 22-30)

FULL STATS     FULL VIDEO

Partizan je pitanje pobednika rešio praktično već u prvoj četvrtini. Crno-bele su povele sa 11:0 posle tri minuta, a do kraja četvrtine stekle velikih 27 poena prednosti – 34:7.

Crno-bele su u nastavku dodatno uvećavale prednost i na kraju stigle do ubedljivog trijumfa koji im puno znači u nameri da se kao jedna od prve četiri ekipe iz grupe plasiraju u Superligu.

Svih 11 košarkašica Partizana se upisalo u listu strelaca.

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Čestitam gostujučoj ekipi na fer i korektnoj igri kao i zasluženoj pobjedi.«

Slađan Ivić, trener Partizana 1953: »Od početka sezone, WABA i domaće lige, nismo imali mogučnost da rasterečeno odigramo, do ove utakmice. Igrali smo šest teških utakmica i našim devojkama čestitam do sada urađenim. Domaći mladi tim, jako perspektivan, pokušao je da se suprostavi, ali napominjem da samo ime “Partizan” uliva poštovanje i to je po meni razlog što nisu bolje odigrale. Kolega Ožegović je u prošlim sezonama imao i igračice sa strane, gde je pravio odlične rezultate, ali, ove godine ne, jer je odluka kluba na domaćim snagama. Tim RMU Banovića je za pohvalu, izuzetno perspektivan, a to će verujem pokazati u domačoj ligi! Mi smo utakmicu rešili u prvoj četvrtini, a u ostalim četvrtinama, po rezultatu, mlade domače igračice su pokušale koliko-toliko da se nadigravaju. Pružio sam šansu svim igračicama, a napominjem da su Marković, Radivojac i Zorić upisale prve poene, sa napomenom da im je ova prva igra od dolaska iz klubova nižih liga i odlično su se snašle u svojoj odgovornosti. Domače igračice su imale daleko više izgubljenih lopti, što je sigurno i uticalo na ovaj rezultat. Zahvaljujem se direktorici kluba Jasni Sliško i kolegi Slaviši Ožegoviću na izuzetnom gostoprimstvu!!!«

Badel 1862-Plamen Požega 60-84 (12-24, 14-19, 19-13, 15-28)

Гостинската екипа уште во првата четвртина се стекна со двоцифрена предност, којашто ја задржаа и надградија во втората четвртина.

Зрак на надеж за можен пресврт се јави ви третиот период од натпреварот, којшто баделки го добија со 19:14, за достижни  -11. Сепак, на крајот гостинките од Пожега заслужено стигнаа до својата втора победа во Гупата Б.

Најефикасни во сино – жолтиот состав беа Нена Трајчевска со 16, Цветанка Димова со 13 и Kaitlyn Mathieu со 10 постигнати поени.

Pero Stameski, trener Badela 1862: »Čestitke za ekipata na Plamen Požega za odličnata igra. Dodeka nie poterlivme vos enoj pogled i ne go odigrame ono što bevme dogovoreni.«

Vladimir Englman, trener Plamen Požege: »Iznenadili smo danas sami sebe. Sa pet igrača gotovo cijelu utakmicu u visokom ritmu. Čestitam mojoj ekipi na pristupu, borbenoj i koncentraciji u bitnim trenucima kada nismo gubili glavu. Također čestitke domaćinu na izuzetno fer i korektnoj utakmici.

Laura Bašić, Plamen Požega: »Čestitke mojim curama na pobjedi, a Badelu 1862 na fer i korektnoj igri. Nakon dugog puta i sa kratkim rosterom, danas smo pokazali da možemo kada odradimo ono što se dogovorimo i budemo fokusirane 40 minuta. Sada nastavljamo dalje u domaćoj ligi u istom ritmu.«

Montana 2003-Cinkarna Celje 77-74 (22-18, 16-16, 18-21, 21-19) – 20.X.