WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

Kvartet dijeli vrh

Budućnost Bemax je u drugom poluvrijemenu serijom 21-4 slomila Cinkarnu Celje (85-76), Beroe je utakmicu protiv Kraljeva otvorila vodstvom 27-12, a Montana 2003 je Trešnjevku 2009 sredila tek u posljednjoj četvrtini (25-5) i nakon 10.kola WABA lige 2019/20 su na vrhu tablice čak četiri ekipe sa skorom 8-2.

U preostale dvije utakmice veliki preokret Partizana 1953 na gostovanju kod Orlova, od minus 14 na poluvrijemenu do plus 14 i na kraju pobjede 73-65, te trijumf RMU Banovića protiv Crvene zvezde Kombank zahvaljujući seriji 12-3 u posljednje tri i pol minute.

WABA liga 2019/20 – 10.kolo, 18.XII. / 2019-20 WABA League, Round 10, December 18

Trešnjevka 2009-Montana 2003 47-77 (7-15, 15-15, 20-22, 5-25)

STATS     VIDEO

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: “S obzirom na sastav u kojem smo nastupili zadovoljan sam igrom svojih igračica do polovice drugog poluvrijemena. Skraćeni roster tada nam je uzeo dana i utakmica nam je otišla u preveliku razliku. Čestitam Montani 2003 na zasluženoj pobjedi.”

Стефан Михайлов, треньор на Монтана 2003:  »Хубава победа за нас.Играхме добре и се борихме много 40 мин.Поздравявам противника който беше равностоен до 30 мин и успяхме категорично да го пречупим в последната четвърт.

Orlovi-Partizan 1953 65-73 (21-17, 19-9, 13-23, 12-24)

Dragana Svitlica, trener Orlova: “Čestitke ekipi Partizana 1953 na pobjedi. Idemo dalje.”

Svetlana Mitrović, trener Partizana 1953: »Nadali smo se pobedi u Banja Luci kao dobroj uvertiri pred važan meč sa Studentom u domaćoj ligi. Orlovi su nakon pobede nad Crvenom zvezdom Kombank i prvog poluvremena protiv naše ekipe prerano počeli da slave što se u sportu kažnjava. Čestitam svojoj ekipi na pobedi, a Orlovima želim puno uspeha u daljem takmičenju.«

Beroe-Kraljevo 102-79 (27-14, 16-16, 30-21, 29-28)

Таня Гатева, треньор на Берое Стара Загорa: »Доволна съм, че спечелихме убедително срещу силен противник. През първото полувреме стрелбата не ни вървеше и това породи леко напрежение в отбора ни, но след почивката сякаш момичетата се отърсиха и без особени проблеми надиграха Кралево. От ключово значение се оказа отборната ни силна игра в защита, както и добрата работа на бърза атака.«

Dejan Kovačević, trener Kraljeva: »Čestitamo domačinu na pobedi, na utakmici koja je imala takav tok da mi nismo uspeli da sklopimo redove i ravnotežu. U prvom poluvremenu dosta tehničkih grešaka, što smo uspeli da ispravimo u drugom poluvremenu ali nismo uspeli da nametnemo naš stil igre.«

RMU Banovići-Crvena zvezda Kombank 69-64 (18-24, 20-12, 19-15, 12-13)

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Bilo je dosta grešaka. Obzirom da smo imali ozbiljnije povrede, onda reprezentativna pauza. U prvom poluvremenu smo imali problem sa odbrambenim skokom, kada smo to riješili sve je bilo ok. Nismo imali neki procenat šuta, ali sve u svemu dobro. Čestitam svojim igračicama na odličnoj borbenosti, čestitam im na pobjedi, i naravno našoj publici. Navijači su bili naš šesti igrač i na samom kraju zajedno s nama odnijeli zasluženu pobjedu.«

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde Kombank: »Zaslužena pobjeda domačina. Mi smo dosta mlada i neiskusna ekipa.«

Budućnost Bemax-Cinkarna Celje 85-76 (16-19, 14-11, 27-17, 28-29)

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Očekivano težak meč. Cinkarna Celja se pokazala kao izuzetna ekipa, koja je dobro pokrivena na svim pozicijama. Sve igračice zaslužuju čestitke, jer je ovo za nas velika pobjeda.«

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: »Čestitke Budućnosti Bemaxu na zasluženoj pobjedi. Imali smo katastrofalan pad u trećoj dionici, nijesmo mogli da napravimo reakciju nakon toga, jer je domaći tim tada napravio veliku razliku.«