kraljeveo 19-20

Kraljevo nakon produžetka

Posljednja utakmica 7.kola WABA lige 2019/20 je odlučena tek nakon produžetka. Trešnjevka 2009 je u drugom poluvrijemenu anulirala 15 poena zaostatka, a Kraljevo je posljednje pola minuta promašilo slobodno bacanja i zatim dva šuta iz igre za pobjedu. U dodatnih pet minuta je ipak odnijelo pobjedu sa 73-66.

WABA liga 2019/20 – 7.kolo, 28.XI. / 2019-20 WABA League, Round 7, November 28

Trešnjevka 2009-Kraljevo 66-73 (25-23, 9-18, 14-14, 14-7 – 4-11)

STATS     VIDEO

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Nažalost smo izgubili u produžetku što naravno nije dobro za nas. Međutim, moramo biti zadovoljni s obzirom na sastav s kojim smo igrali, koji je stjecajem okolnosti bio takav kakav je; na jučerašnjem treningu ozlijedila se Anđela Katavić, na zadnjoj utakmici se ozlijedila Josipa Jurič i imamo ozlijeđenu Barbaru Turkalj i Niku Muhl. S takvim sastavom ući u produžetak s četvrtom ekipom WABA lige nije mala stvar. Pohvalio sam igračice, mislim da su danas odigrale najbolje što su mogle. Mislim da nemamo razlog za nikakvu frustraciju i da možemo nastaviti dalje raditi i pokušavati pobijediti u sljedećim utakmicama. Čestitke ekipi Kraljeva na pobjedi.«

Dejan Kovačević, trener Kraljeva: »Zahvalio bi se protivniku Trešnjevci na fer i korektnoj borbi i čestitao bih mojoj ekipi na pobjedi. Smatram da je utakmica imala jedan tok gdje smo mi otišli na petnaest razlike i gdje smo se vrlo brzo vratili u egal našim greškama, našom lošom igrom, nažalost, i da je ekipa Trešnjevke vratila rezultat u neizvjesnost. U produžetku je bilo koš za koš gdje smo mi malo možda iskusnije odigrali u toj završnici i ostvarili pobjedu.«

26/11 Budućnost Bemax-Crvena zvezda Kombank 81-49 (24-13, 19-16, 25-6, 13-14)
27/11 Orlovi-RMU Banovići 86-91 (23-35, 26-19, 17-14, 20-23)
27/11 Montana 2003-Beroe 65-56 (18-13, 21-16, 13-10, 13-17)
27/11 Cinkarna Celje-Partizan 1953 89-48 (22-8, 26-13, 22-20, 19-7)