Iz grupe A u Superligu i Zagreb

U prvoj utakmici 9.kola grupne faze WABA lige 2022/23 je Budućnost Bemax u gostima očekivano nadigrala RMU Banoviće (92-65) i prije posljednje kola je jasno, da iz grupe A u Superligu uz Podgoričanke, Dugu i Montanu 2003 ulazi i Zagreb.

Sutra se igra utakmica Duga-Montana 2003 (20.30), u srijedu igraju Orlovi i Cinkarna Celje (18.00), dok je ogled Nikšića i Vojvodine 021 odložen za 28.XII. zbog obaveza Novosađanki u nacionalnom prvenstvu Srbije.

WABA liga 2022/23 – prvi deo / 2022-23 WABA Group Stage

9.kolo, 12.XII. / Round 9, December 12
Grupa A / Group A:

RMU Banovići-Budućnost Bemax 65-92 (6-29, 20-26, 21-20, 18-17)   FULL STATS   FULL GAME VIDEO

Košarkašice Budućnost Bemaxa se ne zaustavljaju – Podgoričanke su na posljednjem gostovanju u okviru grupne faze WABA lige savladale Banoviće – . Utakmica bez rezultatskog značaja, s obzirom da su “plave” osigurale prvo mjesto pred Top8 fazu, dok je tim iz Bosne i Hercegovine bez šansi da se domogne nastavka takmičenja, nije donio ništa neočekivano.

“Plave” su u periodu od drugog do devetog minuta napravile seriju 21:0, kada su povele 27:4, dok je u 18.minutu bilo čak 29 razlike (51:22), zbog čega je ovaj duel Vladanu Radoviću poslužio kao trening, da se vrati nakon povrede Marija Leković, a istovremeno da prve minute u seniorskoj konkurenciji u WABA ligi upiše Lana Vukčević. Meč je obilježila Anastasija Drobnjak – 22 poena (5/4 za tri) – indeks 26,

Domaćin je bio bez koša sedam i po minuta, pa je od rezultata 4:6 Budućnost Bemax ekspresno napravila seriju 21:0, tako da je već u četvrtom minutu bilo 15:4, a u finišu prve dionice 27:4 nakon što je Marković kompletirala nevjerovatnu seriju 21:0! Bio je to period kada su “plave” iako dugo bez klasične “petice” lako pravile razliku (uglavnom nakon poena iz tranzicije), a u reketu je blistala Višnja Stefanović.

Sa druge strane, nekadašnji šampion Bosne i Hercegovine nije mogao da riješi odbranu rivala, pa je često napad završavao nerezonskim šutevima za tri. To je ostavilo prostor da gošće lako naprave razliku i odmah na startu pokažu razliku u klasi. Baš zbog toga, još u prvom poluvremenu “vučice” su ostavile rivala na čak 29 poena zaostatka – 51:22 u 18.minutu. U nastavku je crnogorski šampion bio često i +30 i rutinski meč priveo kraju…