WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

Domaća pobjeda samo Montani 2003

U 3.kolu WABA lige 2020/21 je prednost domaćeg parketa u pobjedu pretopila samo Montana 2003 trijumfom nad Orlovima sa 80-63. U gostima su bili bolji aktualni prvak Budućnost Bemax od Vojvodine, Partizan 1953 nakon prodžetka u Banovićima te Beroe kod Cinkarne Celje.

WABA liga 2020/19 – 3.kolo, 28.X. / 2020-21 WABA League, Round 3, Oct. 28

Montana 2003-Orlovi  80-63 (22-11, 20-19, 23-22, 15-11)

FULL STATS     FULL GAME VIDEO

Стефан Михайлов, треньор на Монтана 2003: »Стана добър мач. Бързо натрупах ме разлика от 20 точки в 14 минута, но отбора на Орлови успя да се върне в мача и подържаше интригата до края. Доволен съм старанието и желанието на момичетата. Трябва да намалим грешките които правим и в определени ситуации да взимаме по  правилни тактически решения.«

Dragana Svitlica, trener Orlova: “Čestitike ekipi Montane 2003 na pobjedi.”

Vojvodina 021-Budućnost Bemax 50-78 (12-26, 17-14, 8-20, 13-18)

FULL STATS     FULL GAME VIDEO

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: “Bili smo odlični u prvoj dionici, kako u fazi napada, tako i u fazi odbrane, ali smo u drugoj četvrtini djelovali ispod našeg nivoa. Dozvolili smo rivalu da pogodi neke šuteve, počeli da izmišljamo neke stvari u napadu i to se osjetilo. Ipak, ovaj tim krasi energija i velika borbenost i kada smo u drugom poluvremenu zaigrali mnogo jače u odbrani odmah se osjetila razlika u kvalitetu.”

RMU Banovići-Partizan 1953 78-81 (20-20, 25-13, 9-18, 20-23 – 4-7) OT

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Prvo poluvrijeme odigrali smo kako treba  dok smo u drugom poluvremenu imali dosta promašenih zicera i otvorenih šuteva koji nisu ušli i nekoliko nepotrebno izgubljenih lopti u prenosu. Sa druge strane Partizan 1953 je bio šuterski raspoložen. Čestitam ekipi Partizana 1953 na srećnoj ali i zasluženoj pobjedi.«

Bojan Ivanović, trener Partizana 1953:  »Čestitam ekipi domaćina na borbi i energiji koju su prikazali čitavih 45 minuta. Čestitam mojim devojkama na neverovatnoj energiji koju su prikazale večeras poslije nekoliko vezanih poraza u prethodne dve nedelje. Važna pobeda za nas, okrečemo se izazovima u domaćem prvenstvu, a ekipi domaćina želimo da se zahvalimo na gostiprimstvu i zelimo sreču u nastavku prvenstva.«

Cinkarna Celje-Beroe 50-61 (11-16, 13-11, 14-18, 12-16)

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: AUDIO

Таня Гатева, треньор на Берое Стара Загорa: AUDIO