Crvena zvezda sigurno kroz Skoplje

U prvoj utakmici 4.kola WABA lige 2016/17 je Crvena zvezda u gostima pobedila Badel 1862 sa 70:46. Ostale utakmice (Play Off Happy-Beroe, Budućnost Bemax-Montana 2003, Triglav-Partizan 1953) se igraju sutra.

4.kolo – grupa B / Round 4  – Group B

Badel 1862-Crvena zvezda 46:70 (17:21, 12:15, 13:19, 4:15)

Badel 1862: *Sekuloska, *Leskaroska 7, *Trajčevska 12 (3-4), *Mitrašinovik 6, Brown 6, Pejkovska 2, Adamovska, Ivanova 2, Lazareska 4 (2-2), *Mathieu 7 (3-4), Petroska, Dimova. Trener: Stameski.

Crvena zvezda:  *I.Katanić 6, Tešić, *Bogičević 19 (2-2), Zukanović, *A.Katanić 11, Čirić, Djokić, Naumčev 14 (4-5), *Bojović 3, Čubra, *Djordjević 10 (2-2), Mišeljić 7. Trener: Vuković.

Nakon izjednačenja na 15:15 pri kraju prve četvrtine je Nevena Naumčev nakon prekršaja na šutu za tri poena pogodila sva tri slobodna bacanja, a zatim je Milina Mišeljić vezala svih svojih sedam poena za vodstvo Crvene zvezda sa 25:17. Badel se je još primakao na 22:25, da bi usledila serija 11:3 gošći koje su rezultatom 34:25 preuzelo kontrolu nad utakmicom. Definitivno se je prelomila sredinom treće četvrtine sa parcijalnih 14:2 Crvena zvezde za nedostižnih 55:36..

Pero Stameski, trener Badela 1862: »Im ja čestitam zasluženata pobeda na ekipata na Crvena zvezda.«

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde: »Jako bitna pobeda za nas. Okrećemo se nastavku domaćeg prvenstva. Čestitam ekipi Badela 1862 na dobroj igri i korektnosti.«