Cinkarna deklasirala Montanu 2003

U derbiju pretposljednjeg, 9.kola grupne faze WABA lige 2021/22 je Cinkarna Celje zadala Montani 2003 najteži poraz otkako su Bugarke od 2016.godine u regionalnoj ligi (77-51) te će biti prvak grupe B. I ostale dvije utakmice su bile praktički jednosmjerne: Plamen Požega je nadigrala Badel 1862 (94-63), Partizan 1953 je bio uvjerljivo bolji od RMU Banovića (80-58) i posljednjem sudioniku Superlige će odlučiti utakmica Badel 1862-Partizan 1953.

U grupi A je Triglav je trećoj četvrtini vezao čak 20 poena za pobjedu nad Orlovima (66-53). Budućnost Bemax i Basket Kam igraju sutra, ali su zato večeras isto tako u Podgorici odigrali zaostalu utakmicu 4.kola (87-61).

WABA liga 2021/22 – 4.kolo, 8.XII. / 2021-22 WABA League, Round 4, December 8

Skupina A/Group
Basket Kam-Budućnost Bemax 61-87 (10-26, 16-19, 14-21, 21-21)

FULL STATS     FULL GAME VIDEO

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Basket Kam nas je zonom svih 40 minuta umrtvio, tako da nijesmo bili na nivou od ranijih partija. Obzirom na veliku razliku donekle je razumljivo i određeno opuštanje kod igračica, ali odradili smo očekivano i došli do nove pobjede.«

Snežena Aleksić, Basket Kam: »Mala rotacija doprinijela je da ne pružimo jači otpor. Budućnost Bemax je kvalitetnija, ali smo željeli da pružimo određeni otpor i da se što bolje spremimo za meč sa Badelom 1862 u domaćem takmičenju.«

Orlovi-Triglav 61-60 (16-17, 11-14, 20-17, 14-12) – 20.X.
Vojvodina 021-Feniks 20-0 w.o.

WABA liga 2021/22 – 9.kolo, 8.XII. / 2021-22 WABA League, Round 9, December 8

Triglav-Orlovi 66-53 (14-14, 10-14, 23-9, 19-16)

Gašper Sluga, trener Triglava: »V prvem polčasu smo bili premalo konkretni, tudi premalo natančni. V drugih dvajsetih minutah pa smo pokazali igro, ki nas krasi. S čvrsto obrambo ter kolektivno igro v napadu smo  prišli do zaslužene zmage. Čestitke dekletom!«

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Čestitke ekipi Triglava na pobjedi.«

Budućnost Bemax-Basket Kam 09/12 – 18.30 CET (Podgorica/Bemax Arena)

LIVE STATS     LIVE STREAM

Feniks-Vojvodina 021 0-20 w.o.

Skupina B/Group B
Plamen Požega-Badel 94-63 (27-10, 26-29, 27-9, 14-15)

Vladimir Englman, trener Plamena Požege:   AUDIO

Kristina Maričević, Plamen Požega:    AUDIO

Перо Стамески, тренерот во екипата на Бадел 1862:   AUDIO

Ивана Кметовска, Бадел 1862:   AUDIO

Cinkarna Celje-Montana 2003 77-51 (26-12, 18-4, 16-19, 17-16)

Lea Debeljak, Cinkarna Celje:   AUDIO

Isabela Lyra Ramona:   AUDIO

Manuel Markov, trener Montane 2003:   AUDIO

Partizan 1953-RMU Banovići 80-58 (23-9, 27-17, 20-18, 10-14)

Sladjan Ivić, trener Partizana 1953: “U rotaciji su bile sve igračice, rasterečeni minutažom nosioci igre. Namera nam je bila da mladje dobiju priliku, sa željom minutažu na pravi način da iskoriste. Ujedno da neke detalje igre provežbamo, jer nas očekuju naredna dva susreta u domačoj i WABA ligi, obe utakmice koje nam dosta znače. Gostujući tim je pružio onoliko koliko su njihove mogučnosti, u nekim trenucima igre i u dobrom kvalitetu prikazanim. Mi, sigurno možemo bolje, naročito u detaljima sa ekipama jačeg kvaliteta, pod uslovom da su koncentracija igračica i pristup maksimalan, što je i presudno u igri protiv jačih protivnika.

Marina Davinić, Partizan 1953:   AUDIO

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića:   AUDIO

Dajana Ibrić, RMU Banovići:   AUDIO