Celje “određuje” parove polufinala

Budućnost Bemax je u zaostaloj utakmici 12.kola WABA lige 2020/21 protiv Montane 2003 bila samo jednom u rezultatskom minusu (31-32) i uvjerljivom pobjedom 70-53 će regularni deo sezone završiti na 2.mjestu.

Montana 2003 će biti treća ili četvrta, a to će ovisiti od dvomeća Partizan 1953-Cinkarna Celje koji će tako odrediti parove polufinale. Celjanke bi s obje pobjede osvojile 3.mjesto te bi polufinale igrale protiv Budućnosti Bemaxa, a već jednim porazom bi završile na 4.mjestu.

Obje utakmice Partizan 1953-Cinkarna Celje će se 3. i 4.III. igrati u Beogradu.

U preostalim utakmicama 12.kola je Beroe kao nominalni gost u Staroj Zagori pobjedio Partizan 1953, a Orlovi su kao nominalni domaćin u Celju bili bolji od Cinkarne.

WABA liga 2020/21 – 12.kolo, 9.II. / 2020-21 WABA League, Round 12, Feb. 9
Budućnost Bemax-Montana 2003 70-53 (19-15, 16-19, 20-8, 15-11)   FULL STATS

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: AUDIO

Стефан Михайлов, треньор на Монтана 2003:  AUDIO

Branilac trofeja revanširao se rivalu za poraz u prvom međusobnom duelu (60:59) i upisao 11. trijumf ove sezone. “Plave” su imale velikih kadrovskih problema, jer osim od ranije povrijedjene Andjele Bigović, van tima bile i dvije ključne igračice iz rotacije Nikolina Babić i Andjelika Mitrašinović. Ali, i u takvim okolnostima Vladan Radović uspio je da još jednom nadje dobitnu kombinaciju. Tinejdžerke Marija Leković, Jovana Savković, te Anastasija Drobnjak i Zorana Radonjić, kada je najvažnije potvrdile su da sh veliki potencijal i budućnost ne samo Budućnosti, već crnogorske košarke.

,,Plave” su sjajno otvorile meč – 9:0, a Montana je samo u 18. minutu, nakon koša Vilijams uspjela da povede 32:31. Bugarke su bile u ,,životu” do 27. minuta, kada je nakon trojke Stojčeve bilo 45:42. Ali, onda je uslijedila ključna serija domaćina – 23:7. Montana nije imala rješenje za čvrstu odbranu rivala, a nakon poena Leković, te trojki Savković i Živković, te poena Bure, Budućnost Bemax stigla je do +11 53:42. Vrhunski period krunisan je u finišu, nakon trojke Jakšić za rekordnih 68:49. (Rajko Perović/pobjeda.me)

Orlovi-Cinkarna Celje 73-69 (20-18, 26-20, 13-11, 14-20) – 22/11/2020
Partizan 1953-Beroe 54-86 (9-25, 12-20, 18-25, 15-16) – 13/01/2021
Vojvodina 021-RMU Banovići 0-20 w.o.