celje-sep19

Celje dobilo Beroe

Prvi od dva derbija 9.kola WABA lige 2019/20 je pripao Cinkarni Celje koja je u drugom poluvrijemenu nadigrala aktualnog prvaka Beroe (80-64) te će na polovini regularnog dijela sezone biti na vrhu tablice.

Kraljevo je sa boljim skokom prošlo gostovanje kod RMU Banovića i ostalo u trci za Final-Four, Trešnjevka 2009 je dobila Partizan 1953, a Orlovi su svoju prvu pobjedu u WABA ligi ostvarili protiv bivšeg europskog prvaka Crvene zvezde Kombank.

WABA liga 2019/20 – 9.kolo, 11.XII. / 2019-20 WABA League, Round 9, December 11

Trešnjevka 2009-Partizan 1953 92-81 (23-19, 27-19, 21-10, 21-33)

STATS     VIDEO

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Zadovoljni smo sa osvojena dva boda. Igra je bila korektna i napadački efikasna. Dominirali smo u oba reketa sa nasim visokim igračicama. Protivnik nas je protiskao do kraja, ali ovaj puta smo izdržali i uspjeli okončati utakmicu sa pobjedom.«

Svetlana Mitrović, trener Partizana 1953: »Čestitam ekipi Trešnjevke 2009. Mi smo sa jednim centrom parirali koliko smo mogli. Pravu energiju smo pokazali u pojedinim trenucima ali za pobedu je potreban kontinuitet 40 minuta.«

Orlovi-Crvena zvezda Kombank 76-64 (20-14, 16-23, 23-12, 17-15)

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Čestitke mojoj ekipi na iznimnoj požrtvovanosti i timskom duhu i našoj prvoj pobjedi u WABA ligi. Čestitke Crvenoj zvezdi Kombank na fer i korektnoj igri i sudijskom trojcu na besprekornom suđenju.«

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde Kombank: »Pobedila je bolja ekipa.«

Cinkarna Celje-Beroe 80-64 (19-18, 18-16, 20-14, 23-16)

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:  “Čestitike igralkam za zasluženo zmago. V drugem polčasu so se zelo dobro odzvale na dogodke na igrišču, medtem ko v prvem polčasu niso bile najbolj razpoložene. Vsekakor smo po odmoru stvari postavili na svoje mesto.”

Tanja Gateva, trener Beroea: »Čestitam ekipi Cinkarne Celje na dobroj igri i pobedi. Naša ekipa je bila na utakmici samo do poluvremena. Nismo na pravi način reagovali na odbranu protivnika, a pored toga otvorene šuteve nismo pogađali. Okrečemo se narednoj utakmici koja je vrlo bitna za nas.«

RMU Banovići-Kraljevo 18.30 CET (SKC Banovići)

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Nedostaje dosta detalja. Mislim da je naša vanjska linija dosta loše odigrala,zaostajala. Loše je odigrala naša spoljna linija, to je presudilo uz novu igračicu Kraljeva na poziciji centra gdje su takodje pravili prevagu u skoku. Ekipa Kraljeva ima izvanredan tim, jako dobre igračice što smo mogli vidjeti i večeras. Nema vremena za žaljenje. Okrečemo se novom kolu, tačnije u goste nam dolazi ekipa Crvene zvezde Kombank. Čestitam ekipi Kraljeva na fer i korektnoj borbi i naravno pobjedi.«

Dejan Kovačević, trener Kraljeva:  AUDIO

12.XII. Budućnost Bemax-Montana 2003 19.00 CET (Bemax Arena)