WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

bud_jan2018

Budućnost serijom 18:0 srušila lidera

Dva kola prije kraja regularnog dela BTravel WABA lige 2017/18 je borba za jedinicu još posve otvorena. Budućnost Bemax je u prve tri i pol minute posljednje četvrtine derbija 6.kola Superlige protiv Cinkarne Celje napravila seriju 18:0 s kojom je trasirala put do pobjede sa 59:50 te je u zbiru obje utakmice za poen bolja od aktualnih šampionki. Slovenke su i dalje na vrhu tabele, Crnogorke i Montana 2003 imaju pobedu manje, a  Crvena zvezda dve. U igri za Final-Four je i Partizan 1953 koji zaostaje za tri pobjede.

BTravel WABA Superliga 2017-18, 6.kolo – 1.III.2018
2017-18 BTravel WABA SuperLeague, Round 6 – March 1, 2018

Budućnost Bemax-Cinkarna Celje 59:50 (12:10, 14:11, 12:17, 21:12)

STATS     VIDEO

Smiljana Milatović, pomoćni trener Budućnosti Bemaxa: »Dobar meč dvije kvalitetne ekipe. Presudila je naša agresivna odbrana i velika požrtvovnost, posebno u drugom dijelu meča. Čestitam Cinkarni Celje na dobrom i fer meču.«

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: »Zaslužena pobjeda bolje ekipe.  Imali smo čak prilike u trećoj četvrtini ali zbog dekoncetracije nismo uspeli u potpunosti da okreneno utakmicu u našu korist. Čestitke ekipi Budućnosti Bemaxa na pobjedi i hvala na gostoprimstvu.«