Budućnost Bemax lako kroz Novi Sad

Bez problema je Budućnost Bemax odradilla posljednje gostovanje u WABA Superligi 2022/23. U Novom Sadu je sa 67-43 bila bolja od Vojvodine 021 koja zbog nagomilanih obaveza u domaćim natjecanjima igra u zgusnutom ritmu od dvije utakmice u manje od 24 sati.

U prvoj utakmici pretposljednjeg kola Superlige je jučer Cinkarna Celje glatko pobjedila Montanu 2003 sa 99-59.

Preostale dvije utakmice Lavovi Brčko-Duga i Orlovi-Zagrebse igraju 15.III.

WABA Superliga 2022/23  – 2022-23 WABA SuperLeague

7.kolo, 2.III. / Round 7, March 2
Vojvodina 021-Budućnost Bemax 43-67 (9-12, 11-14, 9-12, 14-20)   FULL STATS   FULL GAME VIDEO

Višnja Stefanović, Budućnost Bemax:

Duel timova koji su od ranije osigurali završni turnir nije donio apsolutno nikakvu neizvjesnost, već su “plave” protiv ekipe koja ih je najviše namučila ove sezone (svela ih na svega 52 poena) dominirale od starta. Sam početak – 15:2 najavio je da će se gledati meč u jednom smjeru. Novosađanke nijesu imale odgovor na agresivnu odbranu rivala, često su napad završavale i bez pokušaja, pa su gošće brzo napravile razliku.

Stefanović i Živković od starta su imale kontrolu u reketu, a upravo trojkom Živković “plave” su već nakon pet minuta imale prednost – 15:2. Vojvodina je pokušala da se vrati, ali su gošće dobrom odbranom održavale dvocifrenu prednost. Nakon što je Marković pogodila uz faul na startu druge dionice bilo je 24:9, a najveću prednost crnogorski šampion u prvom poluvremenu imao je u 17.minutu, nakon floutera Leković – 33:16.

Novosađanke su jurile minus, ali nijesu mogle da izađu iz dvocifrenog zaostatka, iako su u trećem periodu koji je donio malo poena, imale par puta mogućnost pri rezultatu 42:30 da najave kakav – takav povratak. Ali, ,,vučice” su u samom finišu uspjele da poenima Živković stignu do “+18” (47:29), čime je bilo jasni da će posljednja četvrtina biti samo rutina, pa su gošće veliku razliku dodatno uvećale… (pobjeda.me/Rajko Perović)

15/03 Lavovi Brčko-Duga (Brčko/Tehnička škola)
15/03 Orlovi-Zagreb (Banja Luka/Obilićevo)
01/03 Cinkarna Celje-Montana 2003 99-59 (24-13, 23-15, 24-19, 28-12)   FULL STATS   FULL GAME VIDEO