Budućnost Bemax derbi dobila skokom

Nakon loše prve četvrtine je Budućnost Bemax sa dvije velike serije (od 13-22 do 38-29 te u trećoj četvrtini parcijalnih 17-3) u derbiju 4.kola WABA lige 2020/21 pobjedila Beroe sa 78-69 i u Bemax Areni još nije pretrpjela poraz. »Vučice« u domačim dvoranama imaju niz od već 14 uzastopnih pobjeda te su dominirale u skoku (43-24) i Bugarkama dozvolile samo jedan ofanzivni skok.

Utakmica Vojvodina 021-Montana 2003 je zakazana za 21.XII., dok termini utakmica Partizan 1953-Cinkarna Celje i Orlovi-RMU Banovići još nisu određeni.

WABA liga 2020/21 – 4.kolo, 19.XI. / 2020-21 WABA League, Round 4, Nov. 19
Budućnost Bemax-Beroe 78-69 (13-20, 19-9, 28-17, 18-23)    STATS

U meču velikih oscilija oba tima, Podgoričanke u meču dva posljednja šampiona, do trijumfa stigle nakon serije 9:0 (od čega sedam poena Mine Đorđević) u posljednjih tri i po minuta. A, činilo se u 28.minutu, kada su domaće poslije nevjerovatne serije 17:3 stigle do 57:40 da je utakmica riješena, ali su Bugarke uspjele da se vrate (pogodile 12 trojki), pa je derbi odlučen u finišu, kada su ,,plave“ pokazale karakter velike ekipe.

Velika pauza osjetila se u igri oba tima – brojni promašeni ziceri, mnogo izgubljenih lopti i nevjerovatno mnogo ,,praznog hoda“. Podgoričanke su u prvom poluvremenu išle od minus 9 do plus 3. “Plave” su u 12.minutu, gubile 22:13, nakon poena Zlatanove, što je samo potvrdilo loš početak za domaće. Naime, Bugarke su otvorile utakmicu serijom 10:4 (koju je zaključila Hristova van linije 6,75). Podgoriča su iako bez poena glavnih napadačkih opcija (Babić i Mitrašinović – u prvom poluvremenu svedene su bile na po 2 poena iz 7, odnosno 6 pokušaja), uspjele serijom 7:0 u šestom minutu da preokrenu 11:10. Ali, samo na kratko, jer je u 12.minutu bilo 13:22. Budućnost Bemax uspjela je trojkama da odreaguje na zonu protivnika (Živković, Jakšić i Anđela Bigović), da bi Babić na samom kraju druge dionice kompletirala seriju 14:4 za vođstvo 32:29.

Međutim, Podgoričanke su dobar finiš druge četvrtine krunisale idelanim otvaranjem drugog poluvremena, kada su u pet minuta serijom 17:3 (trojka Jakšić) stigle do “plus 17” (57:40). Đorđević je dominirala u reketu (,,plave” sui male apsolutnu kontrolu skoka 43-24), pa su se gošće iz Stare Zagore oslanjale uglavnom na šuteve van linije 6,75. Međutim, upravo zahvaljujući šutu za tri na startu posljednje dionice (trojke Kočeve i Dineve) Beroe je najavilo povratak 60:52, a iako je nakon trojke Babić Budućnost imala u 33.minutu +11 (65:54), gošće se nijesu predavale. Pad u igri domaćih, gošće su znale da kazne, a nakon pet vezanih poena Zlatanove (serija 15:4) Bugarke na 3,23 do kraja stigle do egala – 69:69. Bilo je jasno da se očekujej neizvjesna završnica, ali su ,,plave” nakon tajm auta Vladana Radovića odreagovale na pravi način. Đorđević je vezala sedam poena, a na samom kraju Babić nakon ofanzivnog skoka poentirala za +9 na kraju 78:69. (pobjeda.me/Rajko Perović)

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa:   AUDIO

Tanya Gateva, trener Beroea:   AUDIO