Budućnost Bemax prvak WABA U17

Budućnost Bemax je prvi puta pobjednik WABA U17 lige! U finalnoj utakmici završnog turnira sezone 2021/22 je u Podgorici pobjedila Trešnjevku 2009 sa 68-64 i time je šesti klub sa naslovom prvaka WABA U17 ligi.

U desetljeću postojanja WABA U17 lige su naslove osvajali Trešnjevka 2009 (2013, 2014, 2017, 2018, 2019), Triglav (2015), Jedinstvo BHT (2016), Cinkarna Celje (2020), Akson Ilirija (2021) i Budućnost Bemax (2022).

Buducnost Bemax wins the 2022 WABA U17 Championship

Buducnost Bemax became the sixth campion of the WABA U17 League with a 68-64 win over Tresnjevka 2009 in the 2022 Finals.

2022 WABA U17 Finals (Podgorica, May 15):

Budućnost Bemax-Trešnjevka 2009 68-64 (22-20, 20-15, 15-15, 11-14)

FULL STATS     FULL GAME VIDEO     GALLERY

Budućnost Bemax: Grabovica 3, *Begović 2, Dragišić DNP, Radević 14 (3-3), Bulajić DNP, Zuber DNP, *Drobnjak 1 (1-2), Bojičić DNP, *Milošević 4, *Vukčević 11 (1-4), *Savković 21 (6-7), Akšam 12 (2-2). Trener: Petar Stojanović.

Trešnjevka 2009: *Brtan 7, *Banović 23 (11-13), Arnautović 2 (0-2), Lončar DNP, *Bilić 12 (1-2), *Bačevina 6, *Valčić 14 (2-2), Vukić DNP. Trener: Dean Nemec.

Tokom svih 40 minuta viđena je velika borbenost, prilično izjednačen meč, a želja, energija i kvalitet ,,plavih”, koje su imale sjajnog vođu u liku Jovane Savković, presudili su u finišu da Podgoričanke dođu do velikog uspjeha.

Petar Stojanović za razliku od prvog meča bio je bez Jelene Bulajić, ali su i pored toga Podgoričanke stigle do uspjeha. A, krenulo je uzbudljivo. Trešnjevka je povela, domaće imale problema u organizaciji napada na startu, ali su serijom 9:0 brzo odgovorile – 9:4. Trešnjevka je u finišu prve četvrtine vodila 16:15, a onda je sve bilo u znaku Podgoričanki. ,,Plave” su sredinom druge dionice nakon perioda gdje je dominirala Atina Radević uspjele da povedu 34:25, ali Hrvatice se nijesu predavale. Na 6 minuta prije kraja gošće su nakon dugo vremena uspjele i da preokrenu – 62:61. Ipak, u najvažnijim trenucima Radević je pogodila trojku kao suzu, Akšam iz reketa lako stigla do poena, a zatim Savković sa dva bacanja stavila tačku na meč… (pobjeda.me/Rajko Perović)

Izjave/Quotes (AUDIO):
Petar Stojanović, trener Budućnosti Bemaxa:     AUDIO

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009:     AUDIO

Željko Obradović na tribinama

U finišu prve četvrtine finala WABA lige do 17 godina na tribinama Bemax Arene”pojavio se i Željko Obradović. Legendarni Žoc iskoristio je priliku da nakon šuterskog trenira Partizana u Morači”isprati i duel dvije najbolje regionalne ekipe u ženskoj košarci.