Budućnost Bemax korak do broja 1

Budućnost Bemax je boljim otvaranjem drugog poluvrijemena u 6.kolu WABA Superlige 2022/23 pobjedila Cinkarnu Celje 72-60 te je korak na osvajanje novog naslova prvaka regularnog dijela WABA lige 2022/23.

U prvoj utakmici 6.kola WABA Superlige 2022/23 je Zagreb pobjedio Vojvodinu 021 sa 62-50. Utakmice Montana 2003-Lavovi Brčko i Duga-Orlovi su prebačene na slijedeći mjesec.

WABA Superliga 2022/23  – 2022-23 WABA SuperLeague

6.kolo, 25.II. / Round 6, February 25
Budućnost Bemax-Cinkarna Celje 72-60 (20-13, 12-18, 19-15, 21-14)   FULL STATS   FULL GAME VIDEO

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa:

Jure Krajnc, pomoćni trener Cinkarna Celje:

Podgoričanke su u derbiju 6.kola Top8 faze, koji je svakako i najveći derbi glavna faze regionalnog takmičenja,uspjele da trijumfuju protiv Slovenki 70:60, a pobjedom većom od dva razlike (u Celju su poražene 61:59), sada su i bolje u međusobnom skoru. Na taj način crnogorski šampion, ako oba puta savlada u Podgorici (8. i 9.mart) ekipu Orlova, biće prvi pred fajnal for, bez obzira na ishod derbija u Novom Sadu protiv Vojvodine narednog četvrtka.

Baš zbog toga, jasno je da su ,,plave” imale razloga za slavlje, jer je praktično dupla pobjeda donijela, može se već sada reći ,,pol poziciju” uoči završnog turnira. Kao i uvijek duel ova dva tima i ovog puta donio je zanimljivu košarku, a aktuelni šampion imao je priliku da osjeti moć ,,vučica”…

Prvo poluvrijeme igralo se takoreći u serijama – nakon početne prednosti domaćina 10:5, Celje je preokrenulo nizom 8:0 (13:10 poslije trojke Debeljak u sedmom minutu). Ipak, “plave” su do kraja prve dionice serijom 7:0 koju je zaključila Anastasija Drobnjak u posljednjih minut i po sa dviie vezane trojke kao suza – 20:13.

Kada se sticao utisak da domaćin može da napravi opipljiviju prednost, uslijedio je nastavak igre u serijama. Budućnost se nije snašla na zonu rivala, bila čak šest i po minuta bez koša, a Slovenke su napravile nevjerovatnih 13:0 za prednost 26:20 u 16.minutu. Međutim, poenima Marković trgle su se “vučice” koje su napravile 12:2, nakon dobre odbrane i sjajne igre u tranziciji, ali je Celje zahvaljujući Lumis, koja je pogodila uz faul na veliki odmor otišla sa minimalnim zaostakom – 32:31.

Za razliku od prvog poluvremena, kada su “plave” imale maksimanih +7 (20:13), a gošće 6 (26:20), Budućnost Bemaks uspjela je boljim otvaranjem treće dionice da u 25.minutu dođe i do dvocifrene razlike – 43:33. Živković je krunisala dobru igru u odbrani, gdje su domaće zonom 2-3 uspjele da zaustave rivala. Ipak, Celje se vratilo i bilo je jasno da nas čeka do kraja neizvjestan derbi. Ali, niie bilo tako – Celje je mnogo griješilo, “plave” tokom posljednjih osam minuta konstantno imale dvocifrenu razliku, a u posljednja dva minuta domaćin je stekao i rekordnih +15 (71:56). (Rajko Perović/pobjeda.me)

04/03 Montana 2003-Lavovi Brcko 17.00 LT/16.00 CET (Montana/Mladost)
21/03 Duga-Orlovi (Šabac/Hala šabačke gimnazije)
23/02 Zagreb-Vojvodina 021 62-50 (20-9, 23-11, 9-16, 10-14)   FULL STATS   FULL GAME VIDEO