Budućnost Bemax anulirala Celje

Ponajviše zahvaljujući seriji 23-2 u drugoj četvrtini je derbi 6.kola WABA Superlige 2021/22 pripao Budućnosti Bemaxu. U domaćoj dvorani je pobjedom 70-59 »prestigla« poraz iz Celja (67-75) i dva kola prije kraja regularnog dijela sezone je sa pobjedom više i boljim međusobnim skorom nadomak broja 1 za Final-Four.

Utakmica Orlovi-Badel je predelegirana na 23.II., utakmica Vojvodina 021-Plamen Požega je odgođena zbog obaveza Novosađanki u nacionalnom prvenstvu, dok su Triglav i Montana 2003 već odigrali svoju utakmicu 6.kola Superlige (82-87).

WABA Superliga 2021/22 – 6.kolo, 15.II. / 2021-22 WABA SuperLeague, Round 6, February 15
Budućnost Bemax-Cinkarna Celje 70-59 (14-13, 26-7, 9-18, 21-21)

FULL STATS     FULL GAME VIDEO

Košarkašice Budućnost Bemaxa gotovo izvjesno će fajnal for dočekati sa prvog mjesta! Podgoričanke su u ,,el klasiku” ženske košarke savladale Cinkarnu Celje (70:59), a pobjeda u derbiju donosi duplo slavlje za ,,plave”, jer su pobjedom od +11 uspjele da neutrališu -8 iz Slovenije, pa tako i u slučaju poraza u preostala dva kola (dva puta igraju sa Montanom 2003) sigurno će biti na pol poziciji.

Tako je nikad mlađa Budućnost pokazala da ima tim, koji iz dana u dan rapidno napreduje, da ima tim koji željom, borbenošću i energijom prikazuje vjerovatno i više nego što su realni dometi. ,,Vrtić” Vladana Radovića nakon nevjerovatne serije od 11 pobjeda zaustavljen je prije dvadesetak dana baš u Sloveniji, ali su Podgoričanke protiv istog rivale pokazale zaista kakav su potencijal.

Nakon egala u prvoj četvrtini, viđena je može se reći četvrtina kakva nije tipična za žensku košarku. Celje je na startu druge dionice povelo 16:14, a onda je uslijedila nevjerovatna igra ,,plavih”. Budućnost Bemax imala je sve i raspoložene šutere i sjajnu kontrolu u reketu, gdje su gotovo sve kupile Lazarević i Đorđević (po 12 skokova), a kada se upalio podgorički tim, Celje je djelovao totalno pogubljeno. Gostujući trener Damir Grgič zvao je dva tajma, ali ,,požar” se nije mogao ugasiti. Sve je krenulo trojkom Drobnjak, lakim poenima Radonjić i Đorđević, te trojkom Vučković za seriju 10:0. Ali, to je bio samo početak, jer je Budućnost Bemax do poluvremena napravila niz 26:4 za nestvarnih 40:20. Marković, Lazarević i Đorđević ,,zidale” su u reketu rivalke kao od šale, da bi idealnu četvrtinu zaključila ona koja je I počela sve – Anastasija Drobnjak, naravno trojkom.

Već tada je bilo jasno da Budućnost Bemax može ne samo do pobjede, već i da neutralize -8 iz prvog meča. Međutim, tokom treće dionice Celje je uspjelo da se vrati serijom 13:2 (47:35), domaćin preko Đorđević držao razliku (54:38), ali su gošće nakon trojke Seničar u 34. minutu prvi put u nastavku bile ispod dvocifrenog minusa – 56:47. Znalo se da se očekuje drama zbog razlike od osam poena, ali je ključne poene postigla Mina Đorđević, koja je na 18 sekundi do kraja pogodila uz faul – 70:58.

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Utakmice protiv Cinkarne Celja uvijek su nesto posebno. Bilo je oscilacija, ali odigrali smo u većem dijelu dobro, uspjeli da napravimo veliku razliku protiv ekipe kakva je Cinkarna Celje. Čestitam djevojkama, ovo je pobjeda koja je nagrada za veliki rad, ali okrecčemo se odmah mečevima protiv Montane 2003.«

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:   AUDIO

23/02 Orlovi-Badel 1862 tba (Banja Luka/Obilićevo)
Vojvodina 021-Plamen Požega tba (Novi Sad/Petrovaradin)

08/02 Triglav-Montana 2003 82-87 (13-15, 25-28, 23-28, 21-16)