buducnost okt 2019

Budućnost Bemax +57

Ekspresno je Budućnost Bemax protiv nekompletne Trešnjevke 2009 trasirala put do prve pobjede u WABA ligi 2019/20. Na početku druge četvrtine posljednje utakmice 3.kola je vodila sa već 46:7, na poluvrijemenu sa čak 46 poena prednosti (66:20), da bi završilo rezultatom 106:49, za koji se je svaka od 12 igračica upisala među strijelce i skakače.

WABA liga 2019/20 – 3.kolo, 17.X. / 2019-20 WABA League, Round 3, October 17

Budućnost Bemax-Trešnjevka 2009 106-49 (34-7, 32-12, 22-18, 18-11)

STATS     VIDEO

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »”Zadovoljan sam nakon prve pobjede. Očekivao sam da ćemo slaviti, ali iskreno ne ovako ubjedljivo. Osim pobjede zadovoljan sam činjenicom da je najefikasnija igračica bila 16-godišnja Leković. Pružio sam šansu mlađim djevojkama i to će biti praksa u svakom narednom meču. Izgledali smo dosta dobro, ali ova pobjeda neće značiti ništa ukoliko ne bude početak pozitivne serije.«

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »U sastavu u kojem smo bili nismo mogli učiniti ništa više od ovakvog poraza. Domaćin je bio agresivan po cijelom terenu koristeći naš problem izostanka prvog organizatora igre i u takvoj situaciji bili smo izgubljeni i obezglavljeni, bez organizacije igre.«

16/10 Partizan 1953-Kraljevo 77-88 (21-26, 21-32, 12-15, 23-15)