Beroe anulirao Podgoricu

U velikom derbiju 11.kola WABA lige 2020/21 je Beroe nije samo uvjerljvo pobjedio Budućnost Bemax (77-60), već je debelo nadoknadio razliku iz prve utakmice u Podgorici (69-78) te je momentalno u najboljoj poziciji da završni turnir dočeka kao prvak regularnog dijela sezone.

U BiH derbiju su RMU Banovići dobili Orlove 67-60. Utakmicu su obilježili samo jedna promjena vodstva te vrlo loš šut gošči za tri poena (2-23).

Preostale dvije utakmice 11.kola Montana 2003-Vojvodina 021 i Cinkarna Celje-Partizan 1953 su odgođene.

WABA liga 2020/21 – 11.kolo, 26.I. / 2020-21 WABA League, Round 11, Jan. 26
Beroe-Buducnost Bemax 77-60 (25-12, 18-19, 15-13, 19-16)    FULL STATS

Podgoričanke su imale dosta kadrovskih problema, jer su van stroja bila povrijeđena Anđela Bigović, te prehlađene Zorana Radonjić i Anastasija Drobnjak, dok je tek iz povrede izašla Anđelika Mitrašinović, pa su gošće sa prilično smanjenom rotacijom pokušale da iznenade bugarskog šampiona, ali nijesu uspjele da prate ritam domaćina.

Beroe sa Mateom Tavić, Andjelom Delić i Sarah Boothe pokazalo se kao najozbiljniji tim u regionalnom takmičenju, a s obzirom da su ,,plave” loše otvorile utakmice, bile su prinuđene da od starta jure zaostatak. Veliki broj grešaka i promašenih zicera, te čak 11 slobodnih bacanja, dodatno je uslovio da Podgoričanke dožive poraz koji u konačnom plasmanu može biti presudan da Beroe bude bolje plasirano.

Podgoričanke su loše ušle u meč – Bugarke su imale totalnu dominaciju u reketu, dok su ,,plave” imale dosta promašenih otvorenih šuteva, pa je domaćin vrlo brzo napravio priličnu razliku. Već nakon dva minuta Vladan Radović bio je prinuđen da traži tajm (8:0), koji nije ,,trgnuo” njegov tim, pa je pet minuta kasnije Radović uzeo već i drugi (19:4).

Bilo je jasno da Podgoričanke imaju problem da čuvaju Boothe, koja je visinom dominirala, a u pokušaju da se ,,skupi”, bekovi domaćina bili bi sami. Vrijeme je odmicalo, Radović je čestim rotacijama i promjenama u odbrani pokušavao da zaustavi rivala, ali rješenja nije bilo (u prvih devet minuta upisale su se u strijelce samo Babić i Bura), pa je Beroe u 12.minutu već imalo ogromnih +19 (33:14), kada je Dineva pogodila trojku.

Tek tada Podgoričanke su shvatile da klize ka teškom minusu već do odmora, pa su zaigrale mnogo agresivnije. Konačno je proradio centarski tandem Bura – Đorđević, koje su zajedno vezale 12 poena, pa su ,,plave” uspjele da istope zaostatak na 1,48 prije kraja prvog poluvremena na 40:28. Babić je zatim propustila prilika da se minus dodatno smanji, kada je promašila oba penala, a nakon promašenog zicera Bure, Dineva je pogodila dva bacanja za 42:28. Međutim, nakon blijedog starta, Budućnost Bemax je na odmoru imala prihvatljiv minus (43:31), jer je Mina Đorđević pogodila trojku u posljednjim sekundama.

Crnogorski i regionalni šampion 16 poena minusa imao je i početkom treće dionice, kada je Beroe povelo 47:31, ali je Budućnost trojkama Jakšić i Babić uspjela da se vrati u život, da bi u 28. minutu nakon poena Đorđević gošće nakon dužeg vremena izašle iz dvocifrenog minusa (52:43). Međutim, Bugarke su već do kraja treće četvrtine serijom 6:1 uspjele da se odlijepe uoči posljednjih deset minuta – 58:44.

Pokazalo se da je to bio i zadnji trzaj ,,plavih”, koje su na startu posljednjeg kvartala imale i zaostatak od 21 poena (65:44), a na četiri minuta prije kraja i 23 (72:49). Suočene u finišu i sa problemom sa faulovima, Beroe je počelo da pravi sve veću razliku (75:50 u 37.minutu). (pobjeda.me/Rajko Perović)

Таня Гатев, треньор на Берое: »Доволна съм, че победихме и то с разлика, която търсихме. Личи си обаче, че ни липсва игрова практика и на това отдавам спадовете в определени моменти. Радвам се, че бяхме силни в подкошието и това бе основната разлика в сравнение с мача в Подгорица.«

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi. Posljednjih 10 dana smo u pripremi na utakmici imali dosta problema zbog ozljeda i bolesti određenih igračica i to je definitvno jedan ključnih razloga za poraz.«

Beroe hands Buducnost Bemax their worst loss since October 2019

Beroe handed defending champion Buducnost Bemax their worst loss since October 2019, 77-60, in the game of Round 11. Andjela Delic scored 15 points, Sarah Boothe collected 12 points and 16 rebounds, Teodora Dineva and Jaklin Zlatanova both posted 11 points and Matea Tavic added 10 points.

Beroe opened the game with eight consecutive points to ignite a 19-4 run. Buducnost only once cut the deficit under double-digits, 43-52 late in the third quarter. Beroe answered with a 15-1 run and had their largest lead of the game at 75-50 with less than four minutes remaining.

Buducnost shot better from 3-point land (44-percent, 8-of-18) than from 2-point range (35-percent, 13-of-37) and made just 10 of their 21 free throws. Nikolina Babic finsihed with 22 points, Mina Djordjevic added 13 and Milena Jaksic posted 10 points. Buducnost’s bench players combined for just 3 points, 5 rebounds and one assist.

Banovici-Orlovi 67-60 (27-26, 12-10, 15-12, 13-12)   FULL STATS

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Čestitam svom timu na pobjedi. Očekivano teška utakmica mada sam mišljenja da smo kontrolisali utakmicu od početka do kraja i zadovoljan sam. Da smo imali malo više koncentracije u napadu bilo bi i ubjedljivije ali pobjedi se ne gleda u zube. Energijom smo nadomjestili deficit u visini te iskontrolisali  skok igru koliko je nam trebalo za pobjedu.«

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Žao mi je što smo izgubili utakmicu. Presudio je umor. Ekipa je umorna ali ima i dalje šansu da se plasira na Final-Four. Slijede nam nove utakmice i borba za završnicu.«

RMU Banovici wins Bosnian derby

There was only one lead change as RMU Banovici defeated Orlovi 67-60 in the Bosnian derby of Round 11. Maida Lacic scored 21 points including five 3-pointers, Jovana Markovic had 15 points and 13 rebounds, Milica Zeljkovic posted 11 points and Carna Prokic scored 10 points.

Maida Lacic sank back-to-back 3-pointers to give Banovici their first lead of the game 8-6, and they never looked back. Orlovi tied the game at 8-8, but Banovici responded with eight straight points and finally took control of the game with an another 8-0 run to get their largest lead of the night at 58-48 midway through the fourth quarter.

Orlovi outrebounded the home team 47-39, but they shot just 2-of-24 from three. Tamara Rajic scored a game-high 23 points, but she hit just two of her 13 3-point attempts, Andjela Gligic added 18 points, Vladinka Erak and Dragana Svitlica both grabbed 11 rebounds.