WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

Beroe uvjerljiv nakon odmora

Zaostalom utakmicom Beroe-Partizan 1953 je kompletirano 5.kolo WABA lige 2020/21 koji se je trebalo igrati prije još mjesec i pol dana. Bugarke su upisale i drugu pobjedu u dva dana (85-68), ali je utakmica bila puno neizvjesnija od jučerašnje 12.kola.

Doduše, Partizan 1953 je vodio u samo dva navrata (4-3, 6-5) te je u već prvoj četvrtini bio na devet poena zaostatka (10-19). U drugoj četvrtini je nekoliko puta izjednačio rezultat i na veliki odmor se je otišla u egalu – 36-36. Drugo poluvrijeme je Beroe otvorilo sa 12 uzastopnih poena koji su bili samo početak serije 22-4 za nedostižnu prednost 58-40. Beograđanke su se još spustile pod dvocifreni zaostatak i u 32.minuti primakle na 58-66, ali je uslijedio odgovor domaćina u vidu serije 11-3 i dileme više nije bilo.

WABA liga 2020/21 – 5.kolo, 14.I. / 2020-21 WABA League, Round 5, Jan. 14
Beroe-Partizan 1953 85-68 (22-14, 14-22, 28-15, 22-17)   FULL STATS

Таня Гатевa, треньор на Берое: “Доволна съм от двете победи. В първия мач подходихме максимално сериозно и концентрирано. Доминирахме осезаемо в подкошието и натрупахме голяма разлика. Това до известна степен изигра лоша шега в началото на втората среща и явно имаше леко подценяване. Наложи се на полувремето да има малко по-остри реплики след слабата втората част, но се радвам, че много бързо ситуацията се подобри и доиграхме спокойно мача. Добре е, че успяхме да разпределим времето за всички момичета и за младите момичета тези срещи са много полезни.”

Sladjan Ivić, trener Partizana 1953: »Čestitam domaćinu na pobedi i gostoprimstvu. Tim Beroea je izašao u  kombinovanom sastavu koji nam je odgovarao, jer smo pružili ravnopravnu igru, naročito u prvom poluvremenu. Našim greškama smo dozvolili domaćinu da se odlepi na dvocireni broj poena na samom početku treće četvrtine koji su i zadržali do kraja. Naporan  put, tri odigrane utakmice u četiri dana je i sam proizvod ovog rezultata. Ipak ovi jaki mečevi su nam odgovarali, jer ovaj naš mladi tim jača i dobija iskustvo.«

Beroe use big second half to beat Partizan 1953

With the match tied at halftime, Beroe opened the second half with 12 straight points to ignite a 20-4 spurt in just 6 minutes and defeated Partizan 1953 by 86-68 in the postponed game of Round 5. Beroe trailed just twice (3-4, 5-6) and lead 19-10 late in the opening quarter. Partizan several times tied the game, the last time at 36 at the halftime break. Beroe was ahead 58-40 midway through the third quarter. Partizan cut the deficit to 58-66 late in the fourth quarter. At that point, Beroe went on an 11-2 run to go up 77-61 in later extended their lead to 83-64.

Teodora Dineva scored 20 points, Karina Konstantinova came off the bench for 17 points, Violina Kocheva netted 16 points including four 3-pointers, Matea Tavic added 12 points and Jaklin Zlatanova had 10 points and was a rebound shy of a double-double.

Partizan 1953 shot better from the field (49-percent, 21-of-43) than Beroe (40-percent, 29-of73), but they committed 28 turnovers to just 12 for the hosts. Nevena Vuckovic finished with 18 points and Mina Perisic scored 10.

Cinkarna Celje-Orlovi 82-67 (22-12, 17-20, 20-15, 23-20) – 21/11
Montana 2003-Budućnost Bemax 60-59 (11-12, 25-10, 14-13, 10-24) – 26/11
RMU Banovići-Vojvodina 021 78-66 (18-14, 19-19, 23-17, 18-16) – 12/01