Beroe nakon produžetka

Beroe je tek u produžetku protiv Cinkarne Celje ostvarilo 17.uzastopnu domaću pobjedu u WABA ligi i time u prvaka regularnog dijela sezone 2019/20 promoviralo Budućnost Bemax koja je tako ponovila uspjeh iz sezone 2015/16.

Polufinalni parovi završnog turnira, koji će se 21. i 22.III. igrati u Staroj Zagori su Budućnost Bemax-Beroe i Cinkarna Celje-Montana 2003.

U preostalim današnjim utakmicama posljednjeg, 18.kola sezone 2019/20 je Kraljevo furioznom trećom četvrtinom (37-8) deklasiralo nekompletne RMU Banoviće, dok je Partizan 1953 protiv Trešnjevke 2009 anuliro čak 19 poena zaostatka.

WABA liga 2019/20 – 18.kolo, 4.III. / 2019-20 WABA League, Round 18, March 4
Kraljevo-RMU Banovići 95-58 (21-15, 23-20, 38-7, 13-16)

STATS     VIDEO

Dejan Kovačević, trener Kraljeva: »Čestitam gošćama na fer i korektnoj igri, a čestitao bih i svojim igreačicama na odličnom drugom poluvremenu.«

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Došli smo sa izmenjenim sastavom. Rezultat je očekivan, bitno je da se od mojih igračica niko nije povredio.Ekipi Kraljeva čestitam na zasluženoj pobjedi.«

Beroe-Cinkarna Celje 94-87 (18-20, 24-18, 20-22, 19-21 – 13-6)

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: »Čestitke ekipi Beroe za zmago. Mislim, da bi tekma lahko odšla tudi na našo stran, vendar nas je nekaj nepotrebnih napak oddaljilo od uspeha na zelo težkem gostovanju v Stari Zagori.«

Partizan 1953-Trešnjevka 2009 69-65 (13-21, 24-19, 12-12, 20-13)

Bojan Ivanović, trener Partizana 1953: »Jedna tvrda i neizvesna utakmica do samog kraja. Čestitam ekipi Trešnjevke 2009 na fer i sportskoj borbi. Čestitam mojim devojkama na pobedi, na energiji tokom 40 minuta i na karakteru koji su pokazale i vratile se posle minus 17. Obzirom na mladost u ekipi ove sezone, 6.mesto na kraju WABA lige je u neku ruku krajnje zadovoljavajuće.«

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Nakon nešto manje od 15-tak minuta utakmice sa Partizanom 1953 imali smo u jednom trenutku vodstvo 40-18, igrali smo dobro i poštovali dogovor o načinu igre. Nakon toga moja ekipa zajedno sa mnom pokupila je stvari i otišla za Zagreb sa pobjedom. Naknadno su nam javili da smo izgubili. Partizan do poluvremena radi seriju 0-19. Čak smo i do minutu pred kraj još uvijek vodili, ali pobjediti nismo znali. Nažalost propustili smo tako šansu za dobar rezultat i plasman na kraju lige. Ovako bolje je nego prošle sezone, ali izgubili smo sve neizvjesne završnice protiv RMU Banovića za pola koša, Kraljeva u produžetku i sada Partizana 1953 nakon ogromnog vodstva i generalno priliku za puno bolje mjesto na kraju lige. No, najmlaďi smo u ligi, pa to valjda dolazi sa godinama.«

04/03 Crvena zvezda Kombank-Orlovi 18.30 (Basket City)
02/03 Montana 2003-Budućnost Bemax 55-63 (15-17, 17-13, 11-18, 12-15)